X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

W parkach i bramach. Problem picia alkoholu w miejscach publicznych

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 14:30
Nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - podpisana pod koniec stycznia przez prezydenta Andrzeja Dudę - wprowadza ogólny zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, choć dopuszcza wyjątki.
Audio
  • Jak rozwiązać problem picia alkoholu w miejscach publicznych (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SasaStock/shutterstock.com

Taki wyjątek wprowadziła Warszawa. Bulwary wiślane będą obszarem wyłączony z zakazu spożywania alkoholu. - To miejsce do tego dostosowane - powiedział rzecznik stołecznego Ratusza Bartosz Milczarczyk. Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka dziwi się decyzji warszawskich radnych.

Ustawa pozwala także samorządom na wprowadzenie zakazu handlu alkoholem od godz. 22 do 6 rano (dotyczy to wszystkich punktów handlowych, wyłączona z tego jest gastronomia, jeśli trunek jest spożywany na miejscu).

O takim rozwiązaniu dyskutują władze kilku miast w Polsce. W Krakowie z 18 dzielnic 11 opowiedziało się za zakazem sprzedaży alkoholu w nocy. Pomysł popierają mieszkańcy, na co wskazuje krakowski radny Prawa i Sprawiedliwości Michał Drewnicki.

Wyeliminować handel alkoholem w porze nocnej chce prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. - Miałem dostatecznie dużo zgłoszeń, próśb i to nie w ostatnich dniach, tygodniach czy miesiącach, a latach - zaznaczył.

Dyskusja na ten temat trwa również w Bydgoszczy, ale dyrektor tamtejszego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki Barbara Domagała uważa, że lepsza od zakazów jest edukacja.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Katarzyna Gójska i Wiesław Molak

Materiał: Patryk Michalski

Data emisji: 26.03.2018

Godzina emisji: 6.32

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Alkohole 24 h" mogą wkrótce zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 10:47
W cieniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę weszło w życiu prawo pozwalające samorządom na zakaz sprzedaży mocnych trunków po godzinie 22. Pierwsze gminy już nad tym pracują - informuje "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: jest decyzja ws. spożywania alkoholu na bulwarach wiślanych

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 07:55
 Bulwary wiślane będą obszarem wyłączony z zakazu spożywania alkoholu - zdecydowali w czwartek stołeczni radni. Na bulwarach mają pojawić się alkomaty, a także miejscy edukatorzy. 
rozwiń zwiń