X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Konkurs palm. Która zdobyła palmę pierwszeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 12:30
56 palm wielkanocnych walczyło o tytuł tej najpiękniejszej w czterech kategoriach - palm małych, średnich, wysokich i najwyższych, mierzących ponad 22 metry. Za nami 60. edycja Konkursu Lipnickich Palm im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej.
Audio
  • Konkurs palm. Która zdobyła palmę pierwszeństwa? (Sygnały dnia/Jedynka)
25 marca 2018 r. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego
25 marca 2018 r. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa PiotrowskiegoFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Najwyższa tegoroczna palma osiągnęła 32 metry i 6 centymetrów, to mniej więcej tyle, ile mierzy 10-piętrowy blok. - W ocenie braliśmy pod uwagę to, z czego i jak wykonana jest palma. Liczyły się więc materiały i estetyka wykonania. Bardzo przestrzegana jest tradycja, uczestnicy konkursu nie wprowadzają nowości i może chwała im za to - mówi Bernadeta Błoniarz, etnolog i jurorka konkursu.

W nagraniu posłuchacie twórców palm, a także Anieli Gromali, córki Józefa Piotrowskiego, który wymyślił konkurs. Pani Aniela doskonale pamięta pierwszą edycję.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Katarzyna Gójska i Wiesław Molak

Data emisji: 26.03.2018

Godzina emisji: 6.26

mg/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Święconka. Co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 22:49
W Wielką Sobotę święcimy pokarmy, zanosząc do kościoła ozdobny koszyk wypełniony symbolicznymi produktami. Czego nie powinno w nim zabraknąć i jakie jest znaczenie święconki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapomniane zwyczaje i obrzędy wielkanocne

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 14:00
- Turki wielkanocne to bardzo rozbudowany zwyczaj. Jest też bardzo atrakcyjny ze względu na to, że nie wypływa z inicjatywy Kościoła, tylko z inicjatywy ludzi i pewnego stowarzyszenia - opowiada Aleksander Robotycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palmy wielkanocne od Lubelszczyzny po Wilno

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 13:00
"Palma bije, nie zabije, więc wstawajcie, chrześcijanie, bo za tydzień Zmartwychwstanie" - tak wołało się kiedyś w poranek niedzieli palmowej, bo ten, kto wstał najwcześniej, musiał "wypalmować rodzinę", czyli symbolicznie uderzyć palmą każdego domownika.
rozwiń zwiń