X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł SLD: spotkanie w sprawie uchodźców to sztuczka

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 08:33
Konieczne jest uzgodnienie wspólnego politycznego stanowiska w sprawie uchodźców - powiedział w radiowej Jedynce Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu (SLD). Według niego informacja rządu na ten temat powinna być przedstawiona w Sejmie.
Audio
  • Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (SLD) o problemie uchodźców (Sygnały dnia/ Jedynka)
Jerzy Wenderlich
Jerzy WenderlichFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Jerzy Wenderlich, powiedział w "Sygnałach dnia", że premier Ewa Kopacz powinna w Sejmie przedstawić pełną informację na temat kwestii imigrantów i o działaniach rządu podjętych w tej sprawie. Według niego posłowie powinni usłyszeć, jak oszacowano możliwości przyjęcia uchodźców, ilu z nich możemy pomóc, jak może przebiegać ich adaptacja.

Jerzy Wenderlich stwierdził, że zaproszenie przez premier Ewę Kopacz szefów partii na spotkanie "w czterech ścianach" było sztuczką. Nie pojawił się na nim nikt z partii opozycyjnych.

Jak mówił gość Jedynki, SLD uważa, że Polska powinna się wpisać w proces przyjmowania uchodźców, ale w odpowiedniej proporcji. Wicemarszałek Sejmu pytany o konkretne liczby, odparł, że najpierw to rząd powinien przedstawić analizy dotyczące polskich uwarunkowań w tej sprawie, wtedy Sojusz może je zrecenzować.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker mówił o 20 milionach potomkach Polaków, którzy mieszkają poza Polską. Część komentatorów odbiera to jako formę presji na nasz kraj, bo Warszawa sprzeciwiała się odgórnemu przydzielaniu poszczególnym krajom kwot uchodźców. Jerzy Wenderlich ocenił, że nie było to zbyt właściwe z moralnego punktu widzenia, jednak zauważył, że przewodniczący KE wspominał i o innych narodach, bo w zarysie przedstawił historię europejskich migracji.

Więcej o stanowisku SLD w sprawie kryzysu migracyjnego w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Jerzy Wenderlich (SLD), wicemarszałek Sejmu

Data emisji: 10.09.2015

Godzina emisji: 7.19

agkm/ag

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podział uchodźców w UE. Jedna z największych grup trafi do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 22:03
Komisja Europejska przedstawiła w środę pakiet propozycji, które mają pomóc złagodzić kryzys imigracyjny w UE. Obejmują one rozdzielenie między państwa Unii 160 tysięcy uchodźców według ustalonych kwot. Część państw UE jest nadal przeciwna wiążącym kwotom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry: granicy będzie pilnować kilka tysięcy żołnierzy. Zaczęły się ćwiczenia

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 12:43
Armia węgierska rozpoczęła manewry, których celem jest przygotowanie żołnierzy do ewentualnego wsparcia policji w ochronie granic państwa po wejściu w życie surowszych przepisów dotyczących migrantów - poinformował generał Tibor Benko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA rozważają przyjęcie dodatkowo 5 tysięcy uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 06:18
USA chcą od przyszłego roku zwiększyć pulę około 70 tys. przyjmowanych uchodźców do 75 tys. - poinformowali pragnący zachować anonimowość przedstawiciele administracji. Jednak uchodźców z Syrii przyjęto od początku wojny w tym kraju tylko 1,5 tys.
rozwiń zwiń