X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Jerzy Giedroyc

Jerzy Giedroyc Honorowym Obywatelem Litwy

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 15:09
"Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak niewielu"...
Audio
  • Relacja z nadania Jerzemu Giedroyciowi tytułu Honorowego obywatela Litwy w 1997 roku
  • Przemówienie prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego podczas uroczystości nadania Jerzemu Giedroyciowi tytułu Honorowego obywatela Litwy w 1997 roku
  • Nadanie Jerzemu Giedroyciowi tytułu Honorowego obywatela Litwy w 1997 roku - wystąpienie prezydenta Litwy Algirdasa Brazauskasa
  • Przemówienie Jerzego Giedroycia po wręczeniu tytułu Honorowego obywatela Litwy w 1997 roku
Jerzy Giedroyc Honorowym Obywatelem Litwy

W 1997 roku Jerzy Giedroyc otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Litwy. Dla Polskiego Radia relacjonował to wydarzenie dziennikarz Marek Brzeziński. Na miejscu był ówczesny prezydent Polski Aleksander Kwasniewski, głos zabrał również ówczesny prezydent Litwy Algirdas Brazauskas, oczywiście nie mogło zabraknąć głosu samego odznaczonego.

Warto zaznaczyć, że rok wcześniej w 1996 Jerzy Giedroyc został odznaczony francuskim Krzyżem Oficerskim Legii Honorowej, a 15 maja 1998 prezydent Litwy Valdas Adamkus odznaczył go medalem Wielkiego Księcia Litwy Giedymina Pierwszego Stopnia, co jest najwyższym litewskim odznaczeniem "za nieustające wysiłki w podnoszeniu prestiżu Litwy" i "za specjalne zasługi dla kultury litewskiej". Jerzy Giedroyc został także odznaczony  najwyższym polskim odznaczeniem Orderem Orła Białego, którego jednak nie zgodził się przyjąć.