X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Jerzy Giedroyc

Bogdan Osadczuk: Giedroyc zaproponował mi współpracę z "Kulturą”

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 17:00
Audio
  • Bohdan Osadczuk o pierwszym spotkaniu z Jerzym Giedroyciem i początkach współpracy z "Kulturą". Data nagrania 15.09.2010
Bohdan Osadczuk
Bohdan OsadczukFoto: Mariusz Kubik

Bliski współpracownik Jerzego Giedroycia. Ukraiński publicysta i dziennikarz, sowietolog, badacz historii Europy Środkowo - Wschodniej. Od lat 50. stale współpracował z paryską "Kulturą". Publikował pod pseudonimem "Berlińczyk". Jego korespondencja z Jerzym Giedroyciem ukazała się w tomie: "Emigracja ukraińska. Listy 1950-1982" (seria: "Archiwum "Kultury"). Bohdan Osadczuk zmarł 19 października 2011.