X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Parlament
Section01

Komisja Śledcza ds. nacisków przesłuchała dziś Cezarego Gmyza.

migracja
migrator migrator 08.12.2010

Komisja Śledcza ds. nacisków przesłuchała dziś Cezarego Gmyza, dziennikarza Rzeczpospolitej, obecnie prowadzącego własną działalność gospodarczą.

Moje nazwisko na liście dziennikarzy wobec których służby specjalne stosowały techniki operacyjne  pojawiło się trochę przypadkowo – mówił  Cezary Gmyz. Wymienił je Janusz Kaczmarek ( b. MSWiA) mówiąc o dziennikarzach, którzy byli w kręgu zainteresowaniu służb specjalnych.

Komisja Śledcza ds. nacisków przesłuchała dziś Cezarego Gmyza, dziennikarza Rzeczpospolitej, obecnie prowadzącego własną działalność gospodarczą.

Komisja Komisja bada sprawę stosowania w latach 2005-2007 technik operacyjnych wobec dziesięciorga dziennikarzy różnych redakcji. O sprawie pisała gazeta Wyborcza. Zdaniem Gazety w latach 2005-2007 ABW, CBA oraz policja zbierały dane o połączeniach telefonicznych dziennikarzy oraz o stacjach w jakich logowały się ich komórki. Jak wynika z już złożonych przed Komisją  zeznań dziennikarze byli również podsłuchiwani przez służby specjalne.

Cezary Gmyz powiedział, że nie miał wrażenia iż w latach 2005-2007 był inwigilowany przez służby. O tym, że znalazł się na liście dziesięciorga dziennikarzy dowiedział się z artykułu prasowego, którego autorem był Wojciech Czuchnowski oraz wówczas, gdy wezwano go do prokuratury na przesłuchanie. Wie natomiast, że był podsłuchiwany w maju 2008 r gdy rozmawiał z innym dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim( w 2008 r. prokuratura postawiła mu zarzut oferowania oficerowi WSI pozytywnej weryfikacji za pieniądze, sąd jednak nie zgodził się na aresztowanie dziennikarza).

Robert Węgrzyn zapowiedział złożenie wniosku o przesłuchanie b. szefa ABW Bogdana Święczkowskiego, b.szefa CBŚ  Jarosława Marca, dziennikarzy: Witolda Gadomskiego i Sylwestra Latkowskiego. Z kolei posłanka Marzena Wróbel ponowiła wniosek o wezwanie przed komisję biznesmena Ryszarda Krauze. Wnioski zostaną przegłosowane na jednym z kolejnych posiedzeń komisji.

IAR/Danuta Zaczek

 

Section02
Section03
Section04