X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Radio Parlament
Section01

Posłowie oddali hołd pamięci księdza Jerzego Popiełuszki

migracja
migrator migrator 21.10.2009

W uchwale, odczytanej przez marszałka Bronisława Komorowskiego i przyjętej przez aklamację, Sejm oddaje hołd wielkiemu człowiekowi, uprowadzonemu i zamordowanemu przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa PRL.

W październiku mija 25 rocznica męczeńskiej śmierci kapłana. W uchwale, odczytanej przez marszałka Bronisława Komorowskiego i przyjętej przez aklamację, Sejm oddaje hołd wielkiemu człowiekowi, uprowadzonemu i zamordowanemu przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa PRL.

Posłowie podkreślili, że życie księdza Popiełuszki było darem dla historii Polski, najpełniej wyrażonym słowami świętego Pawła - "Zło dobrem zwyciężaj". Ksiądz Jerzy uczynił je przesłaniem swej homilii i działań duszpasterskich, które dla Polaków wciąż pozostają aktualnym wyzwaniem. Ksiądz Popiełuszko nawoływał, że tylko życie w prawdzie daje wewnętrzną wolność. W uchwale Sejm wyraził też uznanie dla inicjatyw, upamiętniających życie kapelana "Solidarności".

Section02
Section03
Section04