Dallas Mavericks przegrali z Houston Rockets 94:97

2010-01-01, 13:09

Koszykarze Dallas Mavericks przegrali w Houston z Rockets 94:97, ale z 22 zwycięstwami nadal prowadzą w dywizji południowo-zachodniej. Gospodarze meczu zanotowali 20. wygraną i zajmują trzecie miejsce.

Starcie dwóch teksańskich drużyn było bardzo zacięte. Jeszcze na dwie i pół minuty przed końcem meczu na tablicy widniał remisowy wynik. Potem jednak rzut za trzy punkty Shane'a Battiera oraz kolejny - Aarona Brooksa, dał Rakietom wystarczającą przewagę. Równo z syreną mógł wyrównać Jason Kidd, ale nie trafił z dystansu. Brooks był najskuteczniejszym graczem meczu - zdobył 30 punktów. w zespole z Dallas najwięcej punktów rzucił Jason Terry - 20. Dirk Nowitzki dołożył tylko 11.

Drugie miejsce w tej samej dywizji zajmują San Antonio Spurs, którzy pewnie pokonali we własnej hali Miami Heat 108:78. Kluczowe okazały się druga, a zwłaszcza trzecia kwarta - w obu drużyna z Teksasu wypracowała łącznie 25-punktową przewagę.

Najlepszy w zespole z San Antonio tradycyjnie był Tim Duncan - zdobywca 23 punktów zanotował także 10 zbiórek. W ekipie gości Michael Beasley rzucił 26 punktów, a zawiódł wyjątkowo nieskuteczny Dwyane Wade - 16 punktów.

Wygraną we własnej hali zaliczyli także gracze Oklahoma City Thunder, którzy minimalnie pokonali Utah Jazz 87:86. Tym samym prześcignęli rywali w tabeli dywizji północno-zachodniej - Thunder są trzeci, a Jazz - czwarci, obie drużyny maja po 18 zwycięstw.

Wygraną po zaciętym meczu dały gospodarzom w ostatnich sekundach dwa celne rzuty wolne, wykonane przez Nicka Collisona. Na największe pochwały zasłużył jednak Kevin Durant, który zdobył 31 punktów. W zespole gości Carlos Boozer rzucił 17 punktów.