X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Niemcy wydają na leczenie ponad 260 mld euro

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 14:04
Niemcy coraz więcej wydają na leczenie. W 2008 r. wydatki na ten cel osiągnęły rekordowy poziom 263 miliardów euro - podał Federalny Urząd Statystyczny w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Zdrowia.
Audio

Niemcy coraz więcej wydają na leczenie. W 2008 r. wydatki na ten cel osiągnęły rekordowy poziom 263 miliardów euro - podał Federalny Urząd Statystyczny w związku z przypadającym dziś Światowym Dniem Zdrowia.

Z danych urzędu wynika, że przeciętny Niemiec przeznaczył na ochronę zdrowia ponad 3200 euro. Wydatki na leczenie wzrosły w 2008 r. w porówniu z rokiem poprzednim o 10 miliardów euro, czyli o 4 procent. Od 1992 r., od kiedy prowadzone są tego typu statystyki, wydatki te wzrosły o ponad sto miliardów. 263 miliardy euro to 10 i pół procent niemieckiego Produktu Krajowego Brutto.

Największą część wydatków na cele zdrowotne - ponad połowę - stanowią koszty ubezpieczenia w kasach chorych. Dane Federalnego Urządu Statystycznego wskazują, że choć zdrowie kosztuje Niemców coraz więcej, wykazują oni większą troskę w tym zakresie.

W 2008 r. znacząco wzrosły bowiem wydatki na prewencję i ochronę zdrowia, w tym szczepionki i badania na wykrywanie raka.

 

tk, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Zobacz więcej na temat: IAR medycyna Niemcy zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak