X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Gdy służba zdrowia nie działa, firmy liczą zyski

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2010 07:57
Polakom coraz trudniej dostać się do lekarza z NFZ. W efekcie z prywatnej służby zdrowia zmuszonych jest korzystać już 2 mln rodaków, informuje "Metro".
Audio
Polakom coraz trudniej dostać się do lekarza z NFZ. W efekcie z prywatnej służby zdrowia zmuszonych jest korzystać już 2 mln rodaków, informuje "Metro".

Na leczenie, poza obowiązkowymi składkami na NFZ, wydajemy 15 mld zł; drugie tyle kosztują nas leki. To prawie dwa razy więcej niż dwa lata wcześniej.

Kłopoty publicznej służby zdrowia to złote czasy dla prywatnych firm medycznych, które ogłaszają kolejne inwestycje. Zdaniem dr. Adama Kozierkiewicza, eksperta rynku medycznego, kwestią czasu są u nas zmiany, które już zaszły w Niemczech. Tam w ciągu dwudziestu lat prywatne szpitale zdobyły połowę rynku.

Ale też nie możemy zrezygnować z powszechnego publicznego ubezpieczenia, mówi rozmówca "Metra". Świetnie widać to na przykładzie reformy przeprowadzanej obecnie w Stanach Zjednoczonych. Oparcie systemu w dużej mierze na prywatnych ubezpieczeniach nie sprawdziło się, bo wielu ludzi wyrzuciło poza nawias. Dlatego potrzebny jest publiczny ubezpieczyciel, którego działalność będą uzupełniały prywatne firmy. Wtedy pacjent może czuć się bezpiecznie.


tk, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), PAP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak