X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Rząd przyjął limity CO2. Wyemitujemy go 200 ton

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 16:02
Rada Ministrów przyjęła we wtorek Krajowy plan rozdziału uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2008-2012 - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Polskie przedsiębiorstwa otrzymają prawo do emisji ok. 208,5 mln ton dwutlenku węgla rocznie.
Audio

Rada Ministrów przyjęła we wtorek Krajowy plan rozdziału uprawnień do emisji dwutlenku węgla na lata 2008-2012 - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Polskie przedsiębiorstwa otrzymają prawo do emisji ok. 208,5 mln ton dwutlenku węgla rocznie.

Dokument przedłożył minister środowiska Andrzej Kraszewski.

Plan rozdziału uprawnień do emisji, przygotowany w 2006 roku, został odrzucony przez Komisję Europejską w grudniu ub.r. Zdaniem Komisji, Polska przeszacowała wówczas plany produkcyjne polskich przedsiębiorstw i dlatego wnioskowała o zbyt dużą - zdaniem KE - liczbę uprawnień do emisji CO2.

Jak poinformował CIR, nowy plan uprawnień do emisji uwzględnia aktualną sytuację gospodarczą oraz realizuje zalecenia Dyrektywy Parlamentu Europejskiego dotyczące handlu przydziałami emisji gazów cieplarnianych we Wspólnocie.

W połowie ubiegłego roku Sejm uchwalił, a w sierpniu ub.r. prezydent podpisał ustawę o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych, która pozwala na sprzedaż polskich nadwyżek ograniczeń emisji CO2.

Na początku marca br. minister środowiska Andrzej Kraszewski podpisał umowę na sprzedaż Japonii uprawnień do emisji CO2; przyniesie ona Polsce blisko 30 mln euro na ochronę klimatu. To kolejna, sfinalizowana przez Polskę transakcja, która powiększa kwotę dotychczasowego zarobku na sprzedaży jednostek emisji CO2 do 55 mln euro łącznie.

Zgodnie z zatwierdzonym we wtorek planem, całkowita liczba uprawnień do emisji dwutlenku węgla w okresie 2008-2012 wynosi ponad 1 mld 42 mln ton.

Krajowa rezerwa uprawnień wynosi ponad 37 mln ton CO2 na 5 lat. W latach 2008-2009 z krajowej rezerwy wydano instalacjom ok. 5,3 mln uprawnień, co oznacza, że obecna rezerwa wynosi ponad 32 mln ton CO2.

Jak informują służby prasowe rządu, przy rozdziale uprawnień do emisji wzięto pod uwagę m.in. zobowiązania przyjęte przez Radę Europejską w marcu 2007 r. dotyczące ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 20 proc. do roku 2020.

Zgodnie z postanowieniami unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego, od 2013 roku polskie przedsiębiorstwa wytwarzające energię elektryczną część uprawnień do emisji CO2 będą musiały kupować na aukcjach.

 

 

tk, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak