Bundesliga: po rocznej absencji Schalke 04 znów zagra w elicie. Powrót Marcina Kamińskiego!

2022-05-08, 07:33

Kibice Schalke 04 świętują z piłkarzami awans do Bundesligi. Po rocznej przerwie ekipa z Zagłębia Ruhry wraca do niemieckiej elity. Foto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen po rocznej przerwie wracają do Bundesligi. W sobotnim meczu 2. Bundesligi pokonali u siebie FC Sankt Pauli 3:2. Całe spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Marcin Kamiński.

Schalke 04 Gelsenkirchen ponownie w Bundeslidze

Schalke przegrywało do przerwy w sobotni wieczór 0:2, ale zdołało odwrócić losy rywalizacji.

Na jedną kolejkę przed końcem sezonu ekipa z Gelsenkirchen ma 62 punkty. Wyprzedza o pięć HSV Hamburg, SV Darmstadt oraz Werder Brema, który swój mecz rozegra w niedzielę.

Bezpośredni awans uzyskują dwie najlepsze drużyny, a trzecia gra baraż z 16. zespołem Bundesligi.