Liga Europy: nokaut w Barcelonie. Eintracht Frankfurt wygrywa na Camp Nou

2022-04-14, 23:00

Piłkarze FC Barcelony nie mogą uwierzyć w przebieg wydarzeń na Camp Nou . Foto: PAP/EPA/Enric Fontcuberta

Do sensacji doszło w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Europy. FC Barcelona przegrała na Camp Nou z Eintrachtem Frankfurt 2:3.

Goście skutecznie zaskoczyli faworyzowaną FC Barcelonę i schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem po golach Filipa Kosticia i Rafaela Borre. W 67. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kostić i sensacja Camp Nou stała się faktem.

Choć gospodarze ruszyli do odrabiania strat, zabrakło im czasu. Honorowe bramki zdobyli Sergio Busquets i Memphis Depay.

RB Lipsk awansował do półfinału po dwóch trafieniach Christophera Nkunku w meczu z Atalantą Bergamo, West Ham United rozbił na wyjeździe 3:0 Olympique Lyon, a piłkarze Glasgow Rangers po dogrywce zdołali wyeliminować Sporting Braga.

W półfinale RB Lipsk zmierzy się z Glasgow Rangers, a West Ham United z Eintrachtem Frankfurt.
Pierwsze półfinałowe mecze zostaną rozegrane 28 kwietnia, a rewanże tydzień później. Finał odbędzie się 18 maja w Sevilli.