Ekstraklasa: Lechia wygrywa z Termalicą. Coraz trudniejsza sytuacja "Słoni"

2022-04-09, 21:58

Mecz Lechia Gdańsk - Termalica Nieciecza. Foto: PAP/Adam Warżawa

Lechia Gdańsk wygrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:0. Dla gospodarzy gole strzelali napastnicy - Łukasz Zwoliński i Flavio Paixao.

W starciu niepokonanej u siebie od czterech meczów Lechii z najsłabszą w całej Ekstraklasie na wyjeździe Termalicą faworyt był jasny. Walcząca o utrzymanie ekipa z Bielska-Białej nie sprawiła w Gdańsku niespodzianki.

Jako pierwsza groźnie zaatakowała Lechia. W 7. minucie efektowny strzał z dystansu oddał Clemens, ale Pawliuczenka był na posterunku i pewnie odbił uderzenie. Kolejna akcja gospodarzy już zakończyła się bramką. Łukasz Zwoliński w 11. minucie ograł obrońców Termaliki i uderzeniem pod poprzeczkę zapisał na swoim koncie… 11. gola w tym sezonie.

W 20. minucie Zwoliński mógł zaliczyć dublet, ale napastnik gdańszczan skiksował i z bliska posłał piłkę nad poprzeczką. Zaledwie minutę później były gracz Pogoni Szczecin trafił w słupek, będąc sam na sam z golkiperem "Słoni".

Po chwili Termalica przeprowadziła groźną kontrę - piłka trafiła na skraj pola karnego, gdzie opanował ją Mesanović, ale strzał Bośniaka poszybował wysoko nad bramką Kuciaka. Lechiści kontrolowali jednak boiskowe wydarzenia i na przerwę zeszli z prowadzeniem.

Na początku drugiej odsłony obu zespołom brakowało precyzji i pomysłu, jak sforsować defensywę rywali. Czas płynął, a Lechia przybliżała się do zwycięstwa. W 73. minucie kolejną sytuację miał Zwoliński, jednak zatrzymał go Pawliuczenka. W doliczonym czasie gry Putiwcew znalazł się w dobrej sytuacji, ale uderzył tuż nad poprzeczką.

Co nie udało się stoperowi Termaliki, z powodzeniem wykonał Flavio Paixao. Portugalczyk w jednej z ostatnich akcji spotkania ustalił wynik na 2:0. Asystował mu Conrado, który podobnie jak strzelec gola wszedł na boisko z ławki.

Lechia zajmuje 4. miejsce z przewagą 4 punktów nad 5. Wisłą Płock. Z kolei Termalica jest 17. i do bezpiecznej strefy traci już 6 "oczek".

Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Zwoliński (11), 2:0 Flavio Paixao (90+4).

Żółta kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Piotr Wlazło, Artem Putiwcew, Adam Radwański.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 4 677.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Joseph Ceesay, Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak - Christian Clemens (67. Kacper Sezonienko), Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (90+1. Kristers Tobers), Jakub Kałuziński (67. Marco Terrazzino), Ilkay Durmus (77. Conrado) - Łukasz Zwoliński (77. Flavio Paixao).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pawieł Pawluczenko - Nemanja Tekijaski, Piotr Wlazło, Artem Putiwcew - Adam Radwański (81. Marcin Grabowski), Andrij Dombrowskyj, Michal Hubinek (81. Maciej Ambrosiewicz), Matej Hybs - Muris Mesanovic (63. Roland Varga), Tomas Poznar (38. Kacper Śpiewak), Dawid Kocyła (63. Samuel Stefanik)