Raw Air: Kamil Stoch najlepszy w prologu. Pięciu Polaków z awansem w Oslo

2022-03-05, 16:29

Kamil Stoch spisał się w kwalifikacjach znakomicie . Foto: PAP/EPA/Terje Bendiksby

Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do sobotnich zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo, będące także prologiem zaliczanym do klasyfikacji Raw Air! Do konkursu awansowało pięciu reprezentantów Polski.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

Kamil Stoch znakomicie spisał się w kwalifikacjach. Skoczek z Zębu w swojej próbie osiągnął 129,5 metra. Trzykrotny mistrz olimpijski objął prowadzenie i długo żaden skoczek nie był w stanie go wyprzedzić.

Jak się okazało, znakomity skok naszego reprezentanta był nie do pobicia! Polak okazał się zwycięzcą prologu. Wyprzedził Norwegów: Mariusa Lindvika (129 m) i Roberta Johanssona (129,5 m).

Pięciu Polaków w konkursie

Poza Stochem, do konkursu awansowało też czterech innych reprezentantów Polski. Dawid Kubacki skoczył 127 metrów i zajął 14. miejsce. Paweł Wąsek oraz Jakub Wolny, który w składzie na zawody w Oslo zastąpił Stefana Hulę, lądowali na 123. metrze. Dało im to, odpowiednio, dwudzieste i dwudzieste drugie miejsce.

Bez kłopotu do konkursu zakwalifikował się też Piotr Żyła, który skoczył 122 metry. Wiślanin zajął w kwalifikacjach 27. miejsce.

Jedynym podopiecznym Michala Doleżala, który nie awansował do sobotnich zawodów, był Kacper Juroszek. 20-latek skoczył tylko 113 metrów i został sklasyfikowany na 58. pozycji.

Kwalifkacje są prologiem

W cyklu Raw Air skoki kwalifikacyjne są ważniejsze niż w innych konkursach Pucharu Świata.

Pełnią bowiem rolę prologu i są wliczane do klasyfikacji generalnej cyklu, który w tym roku rozgrywany jest tylko w dwóch norweskich miastach: Lillehammer i Oslo.

Początek konkursu o godzinie 17 czasu polskiego.