El. MŚ 2022: znamy rozstrzygnięcia w "polskiej" grupie. Anglicy zwycięzcami rywalizacji

2021-11-12, 22:45

Mecz Anglia - Albania. Foto: PAP/Malton Dibra

Dzięki okazałemu zwycięstwu 5:0 w meczu z Abanią reprezentacja Anglii zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie I, dające bezpośredni awans do MŚ 2022. W innym spotkaniu "polskiej grupy" Węgry bez problemu pokonały San Marino 4:0.

Anglicy rozpoczęli mecz zgodnie z planem, szybko obejmując prowadzenie. Na 1:0 w 9. minucie trafił Harry Maguire po dośrodkowaniu Reece’a Jamesa z rzutu wolnego.

Na tym „Synowie Albionu” jednak nie poprzestali – już w 18. minucie było 2:0, kiedy swojego 42. gola w narodowych barwach strzelił Harry Kane. 10 minut później napastnik Tottenhamu asystował przy trafieniu Jordana Hendersona. Pomocnik Liverpoolu efektownie wykończył dwójkową akcję, posyłając piłkę obok bezradnego Strakoshy.

„Trzy Lwy” ani myślały się zatrzymywać. W 33. minucie po raz kolejny do siatki rywali trafił Kane. Asowi Tottenhamu asystował Raheem Sterling, który przejął piłkę w środku pola i odegrał ją do trzykrotnego króla strzelców Premier League. Na tym jednak nie koniec popisów Kane’a, który w doliczonym czasie pierwszej połowy skompletował hat-tricka. W drugiej odsłonie gole już nie padły.

Również mecz w Budapeszcie przebiegał pod dyktando gospodarzy. Już w 6. minucie wynik spotkania otworzył Dominik Szoboszlai. Przy bramce gwiazdy RB Lipsk asystował napastnik Mainz Adam Szalai.

W 22. minucie na 2:0 podwyższył klubowy kolega Kacpra Przybyłki z Philadelphii Union Daniel Gazdag. Kibice na Puskas Arenie zobaczyli jeszcze dwie bramki  – w 83. minucie ponownie trafił Szoboszlai, a 5 minut później wynik na 4:0 ustalił Balint Vecsei.

Dzięki zwycięstwu Anglicy zapewnili sobie awans z 1. Miejsca. Podopieczni Garetha Southgate’a mają na koncie 23 punkty. „Synowie Albionu” wyprzedzają reprezentację Polski (20 pkt) i Albanię (15 pkt). Czwartą lokatę zajmują Węgry (14 pkt).

Baraże o udział w katarskim mundialu będą dwuetapowe, a z 12 jej uczestników awans wywalczy tylko trzech. Baraże MŚ 2022 odbędą się pod koniec marca 2022 roku - półfinały 24 i 25 marca (czwartek-piątek), a finały 28 i 29 marca (poniedziałek i wtorek).

Anglia - Albania 5:0 (Maguire 9', Kane 18', 33', 45+2', Henderson 28')

Węgry - San Marino 4:0 (Szoboszlai 6', 83', Gazdag 22', Vecsei 88')