Ekstraklasa: szczęśliwy piątek dla Poznania. Lech lepszy od Cracovii

2021-08-06, 22:39

Bartosz Salamon cieszy się ze zdobytej bramki . Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Lech Poznań potwierdził, że początek 3. kolejki Ekstraklasy należy do klubów ze stolicy Wielkopolski. Najpierw 4:0 wygrała Warta, a w drugim spotkaniu "Kolejorz" pokonał 2:0 Cracovię, która pogrąża się w kryzysie.

Początek meczu z obu stron był dość zachowawczy - pierwszy groźny strzał ze skraju pola karnego oddał dopiero w 15. minucie Michał Skóraś (Lech). Chwilę później swoją okazję zmarnował piłkarz gości, Florian Loshaj.

Ekstraklasa: wysokie zwycięstwo Warty Poznań na inaugurację 3. kolejki

Odpowiedź Lecha była natychmiastowa - po chwii w polu karnym Cracovii znakomicie odnalazł się Mikael Ishak, który uderzył z powietrza po dograniu Alana Czerwińskiego i wyprowadził swój klub na prowadzenie. Sędzia po analizie VAR bramki jednak nie uznał - asystujący przy bramce obrońca "Kolejorza" był na pozycji spalonej.

Kapitan Lecha kolejną okazję miał w 35. minucie, ale zarówno z sytuacyjnego uderzenia, jak i dobitki Amarala nic nie wyszło. Do przerwy nie padły bramki - Cracovia cierpliwie czekała na swoje szanse, a Lechowi brakowało elementu zaskoczenia pod bramką Niemczyckiego.

Trener "Kolejorza" Maciej Skorża cieszył się z pierwszej wygranej w tym sezonie na własnym stadionie (IAR) 0:38
+

Po przerwie Lech błyskawicznie wyszedł na prowadzenie. Doświadczony obrońca Bartosz Salamon dostał piłkę, znajdującą się ponad 20 metrów od bramki rywali, po czym oddał perfekcyjny strzał - zarówno silny, jak i precyzyjny i nie dał szans Niemczyckiemu.

Podopieczni Macieja Skorży błyskawicznie poszli za ciosem - Barry Douglas podał do znajdującego się na skraju pola karnego Kamińskiego, a młoda gwiazda Lecha oddała silne uderzenie, które po rykoszecie wylądowało w siatce. Wynik 2:0 podłamał Cracovię i uspokoił piłkarzy "Kolejorza".

Cracovia starała się odpowiedzieć, ale brakowało jej argumentów piłkarskich. Niecelny strzał z wolnego oddał wprowadzony z ławki Alvarez, ale bramkarz gospodarzy nie miał wiele pracy. Lech kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń i ucieszył fanów poznańskiego klubu, którzy kontynuują protest przeciwko polityce osób zarządzających klubem. Nieliczni zgromadzeni kibice nie prowadzili dopingu.

Szkoleniowiec "Pasów" Michał Probierz przepraszał kibiców za słabą postawę swojej drużyny (IAR) 0:29