Ekstraklasa: Cracovia przerwała fatalną passę. Lech przegrywa w Krakowie

2021-04-03, 22:34

Michał Skóraś (z lewej) i Michał Siplak. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Piłkarze Cracovii wygrywając 2:1 z Lechem odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym roku i przerwali serię dziewięciu spotkań bez wygranej. Po końcowym gwizdku na ławce rezerwowych "Pasów" zapanowała ogromna euforia. Trener Michał Probierz, który w ten mecz włożył chyba tyle samo energii co biegający po boisku zawodnicy, mógł odetchnąć z ulgą.

Pierwsza połowa przebiegała przy lekkiej przewadze Lecha. Goście nie potrafili jednak wypracować sobie okazji bramkowych. Jedynie po szarży Michała Skórasia, który nabił piłką jednego z obrońców gospodarzy, Karol Niemczycki musiał wykazać się refleksem.

Dopiero w 28. minucie poznaniacy przeprowadzili składną akcję. Jan Sykora podał z lewego skrzydła do Skórasia, który strzelając z kilku metrów trafił w słupek. Do odbitej piłki dopadł jednak Mikael Ishak i umieścił w siatce. Był to dziewiąty gol napastnika Lecha w tym sezonie.

Lech nadal dominował. Dwa groźne strzały z dystansu oddali Tymoteusz Puchacz i Skóraś. Z obroną tego drugiego Niemczycki miał trochę problemów.

Gdy wydawało się, że poznaniacy utrzymają prowadzenie do przerwy, Rivaldinho zgrał piłkę do Michala Siplaka, a ten precyzyjnym strzałem w lewy róg doprowadził do wyrównania.

Druga połowa zaczęła się od zdecydowanych ataków Cracovii. Były one trochę chaotyczne, ale Lech dał się zepchnąć do defensywy. W 56. minucie Sergiu Hanca oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła na głowę Pellego van Amersfoorta, który nie miał problemów, aby skierować ją do siatki.

W 61. minucie powinno być 2:2. Jesper Karlstroem głową przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego, lecz Ishak z najbliższej odległości nie trafił dobrze w piłkę, a miał przed sobą pustą bramkę.

Goście nie byli w stanie doprowadzić do remisu, choć w samej końcówce mieli chwilę nadziei, gdy arbiter sprawdzał na monitorze czy Dawid Szymonowicz nie zagrał piłki ręką w polu karnym.

Cracovia po raz ostatni na swoim stadionie trzy punkty wywalczyła 7 listopada, gdy pokonała 3:1 Jagiellonię Białystok. Lech poniósł drugą porażkę z rzędu.

Cracovia Kraków - Lech Poznań 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Mikael Ishak (28), 1:1 Michal Siplak (45), 2:1 Pelle van Amersfoort (56-głową)

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Rivaldinho, Luis Rocha, Sergiu Hanca, Milan Dimun, Florian Loshaj. Lech Poznań: Filip Marchwiński

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Mecz bez udziału publiczności

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Matej Rodin, Dawid Szymonowicz, Luis Rocha – Damir Sadiković (74. Florian Loshaj), Milan Dimun – Sergiu Hanca (86. Filip Piszczek), Pelle van Amersfoort, Michal Siplak (74. Sebastian Strózik) – Rivaldinho (46. Jakub Kosecki, 90+3 Ivan Marquez)

Lech Poznań: Mickey van der Hart – Jakub Kamiński, Bartosz Salamon, Antonio Milić, Tymoteusz Puchacz – Michał Skóraś, Filip Marchwiński (66. Nika Kwekweskiri), Jesper Karlstroem, Dani Ramirez (70. Filip Szymczak), Jan Sykora (82. Krystian Palacz) – Mikael Ishak

Wyniki meczów 23. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Wisła Płock - Piast Gliwice 0:1 (0:0)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 4:2 (4:1)

Pozostałe mecze kolejki

2021-04-05:
Górnik Zabrze - Warta Poznań (12.30)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków (15.00)
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin (20.00)
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław (17.30)
PGE FKS Stal Mielec - Raków Częstochowa, przełożony

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 22 4 6 12 21-48 18 -27
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze