Ekstraklasa: Wisła Płock - Górnik. Zabrzanie wywożą trzy punkty z Płocka na koniec kolejki

2020-12-07, 22:31

Kadr z meczu Wisła Płock - Górnik Zabrze . Foto: PAP/Piotr Nowak

Piłkarze Wisły Płock przegrali na swoim boisku z Górnikiem Zabrze 0:1 w ostatnim meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

• Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie
  • Trzy punkty zabrzanom zapewnił strzał Piotra Krawczyka

Ekstraklasa: Pogoń wyraźnie lepsza od beniaminka. Stal była tylko tłem

Długie czekanie na strzał

Mecz w Płocku nie był zbyt interesującym widowiskiem. Na boisku było sporo walki, ale bardzo mało składnej gry i dogodnych sytuacji podbramkowych. Dość powiedzieć, że pierwszy strzał oddano... w 34. minucie. Bartosz Nowak uderzył z rzutu wolnego, jednak pomocnik Górnika minimalnie chybił.

Nieco ciekawiej było w końcówce pierwszej części gry. Najpierw bramkarz Wisły Krzysztof Kamiński obronił niegroźny strzał głową Jesusa Jimeneza, a potem dwie okazje mieli goście. W 41. minucie Giorgi Merebaszwili dośrodkował z rzutu rożnego, ale Martin Chudy świetnie sparował piłkę po strzale głową Milana Obradovicia. Minutę później słowacki golkiper gości poradził sobie ze strzałem Piotra Tomasika.

Biorąc pod uwagę całokształt, pierwsza część spotkania jednak rozczarowała i zakończyła się dość sprawiedliwym bezbramkowym remisem.

Jeden gol wystarczył do trzech punktów

Druga połowa wcale nie była ciekawsza, choć w jej trakcie padła bramka. Stało się to w 71. minucie, a gola na wagę trzech punktów zdobył Piotr Krawczyk, który przejął piłkę w zamieszaniu podbramkowym, uderzył mocno, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki!

Zarówno trener gospodarzy Radosław Sobolewski, jak i szkoleniowiec Górnika Marcin Brosz nie szczędzili zmian w swoich drużynach, lecz wcale nie przekładało się to na ciekawszą grę.

Wisła atakowała dość nieporadnie, choć w 78. minucie gości ratować musiał obrońca Adrian Gryszkiewicz, który w ostatniej chwili tuż przed bramką uprzedził Jakuba Rzeźniczaka. Najbliżej wyrównania "Nafciarze" byli w 87. minucie. Znów w dobrej sytuacji znalazł się Rzeźniczak, lecz Chudy zdołał odbić strzał obrońcy Wisły.

Stałe fragmenty nie pomogły

Gospodarze mieli sporo stałych fragmentów gry, lecz nic im to nie dało. Również doliczenie przez sędziego Mariusza Złotka czterech minut do drugiej połowy nie zmieniło rezultatu. Górnik nie zachwycił, ale wywiózł z Mazowsza komplet punktów.

Wisła Płock - Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Piotr Krawczyk (71).

Żółta kartka - Wisła Płock: Mateusz Lewandowski, Piotr Tomasik, Jakub Rzeźniczak. Górnik Zabrze: Giannis Massouras.

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Mecz bez udziału publiczności

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Angel Garcia Cabezali, Jakub Rzeźniczak, Milan Obradović, Piotr Tomasik - Filip Lesniak, Dusan Lagator, Torgil Gjertsen (61. Cillian Sheridan), Damian Rasak (62. Mateusz Szwoch), Giorgi Merebaszwili (67. Damian Zbozień) - Mateusz Lewandowski (61. Dawid Kocyła).

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Stefanos Evangelou, Adrian Gryszkiewicz, Przemysław Wiśniewski - Giannis Massouras (82. Michał Koj), Bartosz Nowak (90. Filip Bainović), Alasana Manneh, Norbert Wojtuszek (46. Roman Prochazka), Erik Janza - Alex Sobczyk (66. Piotr Krawczyk), Jesus Jimenez (90. Łukasz Wolsztyński).

Wyniki meczów 12. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2020-12-04:

Cracovia Kraków - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
2020-12-05:
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3 (2:3)
2020-12-06:
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (1:1)
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (2:0)
2020-12-07:
Pogoń Szczecin - PGE FKS Stal Mielec 2:0 (1:0)
Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 12 2 3 7 12-29 9 -17
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze