La Liga: Real Madryt ma problem. Vinicius w tym roku już nie zagra

2023-11-18, 16:28

Vinicius Junior nie zagra do końca roku . Foto: Forum/imago sport/Guillermo Martinez / SPP

Real Madryt poinformował w sobotę, że skrzydłowy "Królewskich" Vinicius Junior doznał kontuzji kości udowej i ścięgna podkolanowego podczas meczu reprezentacji Brazylii z Kolumbią w kwalifikacjach mistrzostw świata 2026. Piłkarza czeka około dwumiesięczna przerwa.

Vinicius, który w ostatnim meczu ligowym Realu z Valencią (5:1) zdobył dwa gole, doznał urazu w piątkowym starciu Brazylii z Kolumbią w ramach południowoamerykańskich eliminacji mundialu 2026. "Canarinhos" przegrali 1:2, a gwiazdor Realu Madryt opuścił boisko już w pierwszej połowie.

Złe informacje dla fanów Realu. Kontuzja Viniciusa

Wiadomo było, że kontuzja jest poważna, gdyż Vinicius opuścił zgrupowanie reprezentacji i wrócił do Hiszpanii, by przejść dokładne badania po okiem lekarzy Realu.

"U Viniciusa „zdiagnozowano uszkodzenie lewego bicepsa kości udowej, które wpływa na ścięgno podkolanowe. Będziemy monitorować jego powrót do zdrowia” – oznajmił klub w sobotnim komunikacie.

"Los Blancos" nie podali, ile dokładnie potrwa przerwa Viniciusa. Zwykle jednak tego typu urazy wiążą się z dwumiesięczną absencją, zatem można zakładać, że 23-latek nie zagra już w tym roku.

Real przedłużył kontrakt z Viniciusem

Real Madryt zajmuje drugie miejsce w tabeli hiszpańskiej La Ligi. W 13 meczach podopieczni Carlo Ancelottiego wywalczyli 32 punkty, o dwa mniej od prowadzącej Girony. "Królewscy" są już natomiast pewni awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wygrali wszystkie dotychczasowe mecze grupowe.

Niedawno władze klubu ze stolicy Hiszpanii informowały, że kontrakt z Viniciusem Juniorem został przedłużony do 2027 roku.