El. MŚ 2026: sensacyjne potknięcie Brazylii. Argentyna wygrała zgodnie z planem

2023-10-13, 10:44

Neymar. Foto: PAP/EPA/Andre Borges

Brazylia tylko zremisowała przed własną publicznością z Wenezuelą 1:1 w 3. kolejce eliminacji mistrzostw świata 2026 w strefie południowoamerykańskiej. Na czele tabeli z kompletem zwycięstw jest broniąca tytułu Argentyna.

"Canarinhos" podejmowali Wenezuelę w Cuiabie, gdzie obu ekipom dokuczał upał, a zastrzeżenia budził też stan murawy. Gospodarze objęli prowadzenie w 50. minucie po golu Gabriela Magalhaesa, ale w 85. do wyrównania efektowną przewrotką doprowadził Eduard Bello.

- To nie był zły mecz w naszym wykonaniu, ale żal niewykorzystanych okazji. Mieliśmy szansę strzelić drugiego, trzeciego i czwartego gola, ale tego nie zrobiliśmy - powiedział selekcjoner gospodarzy Fernando Diniz.

Brazylia ma siedem punktów i spadła na drugie miejsce w strefie CONMEBOL. Prowadzi Argentyna, która pokonała w Buenos Aires Paragwaj 1:0 po golu Nicolasa Otamendiego w 3. minucie.

Kibice gospodarzy mieli jeszcze jedną okazję do okazania radości - w 53. minucie na boisku pojawił się kontuzjowany ostatnio Lionel Messi. Zawodnik Interu Miami był bliski podwyższenia prowadzenia, ale po dwóch jego strzałach piłka odbiła się od słupka.

- Kiedy mamy Leo na boisku, jestem spokojniejszy. Gramy na bardzo dobrym poziomie i czujemy się z tym komfortowo - ocenił pomocnik Rodrigo De Paul.

Argentyna jako jedyna może pochwalić się kompletem punktów, ponadto "Albicelestes" nie stracili jeszcze ani jednej bramki.

Po zwiększeniu liczby drużyn uczestniczących w mundialu z 32 do 48 ze strefy południowoamerykańskiej do turnieju finałowego kwalifikuje się bezpośrednio sześć drużyn, a siódma weźmie udział w barażu interkontynentalnym.

Mistrzostwa świata w 2026 roku odbędą się w USA, Kanadzie i Meksyku.