Ekstraklasa: podział punktów w Łęcznej. Górnik i Termalica coraz bliżej spadku

2022-05-09, 20:11

Remisowy rezultat przybliżył obie drużyny do spadku. Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Górnik Łęczna zremisował u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1 w ostatnim meczu 32. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dla obu drużyn taki rezultat praktycznie oznacza spadek z Ekstraklasy.

W 14. minucie spotkania to "Słonie" mogły wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłka muśnięta przez Tomasa Poznara odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Macieja Gostomskiego.

Nieco później piłkarze Termaliki przekonali się na własnej skórze, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Do piłki w okolicach "szesnastki" dopadł Janusz Gol i precyzyjnym strzałem w narożnik bramki pokonał Tomasza Loskę. W doliczonym czasie gry gospodarze po raz kolejny mieli szczęście - uderzenie Artema Putiwcewa obiło poprzeczkę.

W drugiej połowie goście wrócili do gry. W 50. minucie przeprowadzili składną akcję, a Samuel Stefanik wyłożył futbolówkę Piotrowi Wlazło, który kilka chwil wcześniej pojawił się na murawie. 32-latek oddał mocny strzał i doprowadził do wyrównania.

Choć goście w końcówce stworzyli sobie kilka groźnych okazji, to ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Górnik Łęczna pozostaje na ostatniej pozycji w tabeli Ekstraklasy z 28 "oczkami", a siedemnasta Termalica zrównała się dorobkiem punktowym (31 pkt) z Wisłą Kraków. Ostatnią "bezpieczną" lokatę zajmuje Śląsk Wrocław (34 pkt).

Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Janusz Gol (35), 1:1 Piotr Wlazło (50)

Żółta kartka - Górnik Łęczna: Janusz Gol, Marcel Wędrychowski, Damian Gąska, Kryspin Szcześniak. Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Matej Hybs, Dawid Kocyła, Sebastian Bonecki, Samuel Stefanik, Maciej Ambrosiewicz, Wiktor Biedrzycki. Czerwona kartka za drugą żółtą - Górnik Łęczna: Janusz Gol (90+2)

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Gerson, Kryspin Szcześniak, Jonathan de Amo - Michał Mak (60. Serhij Krykun), Jason Lokilo (80. Bartłomiej Kalinkowski), Janusz Gol, Damian Gąska (60. Marcel Wędrychowski), Alex Serrano (80. Szymon Drewniak), Daniel Dziwniel (20. Ruben Lobato Cabal) - Przemysław Banaszak.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Artem Putiwcew (58. Sebastian Bonecki), Wiktor Biedrzycki, Maciej Ambrosiewicz (46. Piotr Wlazło), Matej Hybs - Dawid Kocyła (76. Kacper Śpiewak), Michal Hubinek (46. Samuel Stefanik), Andrij Dombrowskyj, Muris Mesanovic (46. Adam Radwański) - Tomas Poznar.

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie). Widzów 2 345

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
18. Górnik Łęczna 32 6 10 16 27-55 28 -28
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze