Liga Mistrzów: Real Madryt - Manchester City. "Królewscy" odwrócili losy meczu i awansowali do finału

2022-05-04, 23:30

Karim Benzema podwyższył prowadzenie Realu. Foto: JUAN MEDINA/Reuters/Forum

Real Madryt pokonał po dogrywce Manchester City 3:1 w rewanżowym półfinale Ligi Mistrzów. Do 90. minuty „Królewscy” przegrywali 0:1, jednak zdołali doprowadzić do dogrywki, a w niej rzut karny na wagę awansu wykorzystał Karim Benzema.

W pierwszej połowie bliżej zdobycia bramki byli podopieczni Pepa Guardioli, którzy oddali cztery strzały w światło bramki Courtois. „Królewscy” także kilkukrotnie wykreowali sobie groźne sytuacje, jednak zawodziła skuteczność.

Pierwsza bramka padła dopiero w 73. Minucie. Ilkay Gundogan uruchomił Bernardo Silvę, który wbiegł w okolice pola karnego i zgrał piłkę do Riyada Mahreza. Ten pewnie i mocno uderzył z pierwszej piłki, pokonując bezradnego Courtois.

Kiedy do końcowego gwizdka Daniele Orsato pozostało już tylko kilka minut, nadzieję „Królewskim” przywrócił Rodrygo. Po składnej akcji Camavinga dośrodkował piłkę do Karima Benzemy, a ten wyłożył futbolówkę Brazylijczykowi, który dopełnił formalności.

Minutę później było już 2:1 dla Realu. Do dośrodkowania Carvajala wyskoczył Rodrygo i strzałem głową pokonał Edersona, wprawiając Santiago Bernabeu w euforię.

Dogrywka nie mogła rozpocząć się lepiej dla gospodarzy. W 94. minucie na murawę w polu karnym padł Benzema, a Orsato bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie zmylił golkipera City, podwyższając prowadzenie „Królewskich”.

Podopieczni Pepa Guardioli nie byli w stanie odpowiedzieć trafieniem, a końcowy gwizdek sędziego potwierdził, że to Real Madryt 28 maja zagra w Paryżu z Liverpoolem.

Real Madryt - Manchester City 3:1 po dogr. (2:1, 0:0)

Bramki: dla Realu - Rodrygo (90, 90+1), Karim Benzema (95-karny); dla Manchesteru City - Riyad Mahrez (73)

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)

Pierwszy mecz - 3:4. Awans - Real