Serie A: gol Szymona Żurkowskiego nie uratował Empoli. Ważny krok Milanu na drodze do mistrzostwa

2022-05-01, 17:00

Szymon Żurkowski strzelił gola w meczu z Torino. Foto: PAP/EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Pomocnik reprezentacji Polski i włoskiego Empoli Szymon Żurkowski strzelił gola w ligowym meczu z Torino (1:3). Krzysztof Piątek i Bartłomiej Drągowski tylko z ławki rezerwowych obserwowali porażkę Fiorentiny z Milanem (0:1).

Żurkowski wpisał się na listę strzelców w 56. minucie gry. Polak przedarł się z piłką środkiem i uderzył zza pola karnego w kierunku dalszego słupka. Futbolówka wpadła do siatki po rękach golkipera "Byków", Etrita Berishy. To 6. gol reprezentanta Polski w tym sezonie Serie A.

Od 59. minuty zespół Polaka grał w osłabieniu, po tym jak z czerwoną kartką boisko opuścił Valerio Verre. Osłabione Empoli nie utrzymało korzystnego wyniku do końca - w 79. minucie z rzutu karnego wyrównał Andrea Belotti. W 86. minucie z boiska wyleciał Stojanović, co wykorzystali gracze Torino. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Belotti. W doliczonym czasie gry włoski napastnik skompletował hat-tricka; była to jego 8. bramka w tym sezonie.

Juventus z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał 2:1 ekipę Venezii 2:1. Niespodziewanym bohaterem "Bianconerich" był obrońca Leandro Bonucci, który strzelił oba gole dla swojego zespołu.

Zwycięstwo z ostatnią w tabeli Serie A Venezią nie przyszło łatwo graczom "Starej Damy". Juve otworzyło wynik już w 7. minucie, ale marnowało kolejne okazje, za co ekipa z Wenecji ukarała faworyzowanych rywali na 19 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy wyrównał Aramu. Po chwili szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Massimiliano Allegriego przechylił Bonucci, któremu asystował Danilo.

Rzutem na taśmę wygrał też Milan, który mierzył się z Fiorentiną. Gola na wagę zwycięstwa 1:0 strzelił w 82. minucie Rafael Leao. Cały mecz na ławce rezerwowych "Violi" spędzili Krzysztof Piątek i Bartłomiej Drągowski.

Na zwycięstwo rywali zza miedzy odpowiedział Inter, który kilka godzin później pokonał na wyjeździe Udinese 2:1. Gole dla "Nerazzurrich" strzelali niezawodny ostatnio Ivan Perisić i Lautaro Martinez, który najpierw nie trafił rzutu karnego, ale szybko się zrehabilitował. Jedyną bramkę dla Udine zdobył Argentyńczyk Ignacio Pussetto. Na 3 kolejki przed końcem sezonu Inter traci do prowadzącego Milanu 2 punkty.

Bezbramkowym remisem zakończył się "polski" mecz pomiędzy AS Romą a Bologną. W barwach "Giallorossich" 32 minuty rozegrał Nicola Zalewski, natomiast przez całe spotkanie bramki gości strzegł Łukasz Skorupski.