El. ME U-17: reprezentacja Polski jedzie na Euro. Po raz pierwszy od dekady

2022-04-26, 17:25

Logo reprezentacji Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN) na koszulce reprezentacji Biało-Czerwonych. Foto: Shutterstock.com/Kamil Zajaczkowski

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 17 awansowała na tegoroczne mistrzostwa Europy. W swym ostatnim meczu decydującej fazy kwalifikacji Biało-Czerwoni wygrali z Kosowem 2:1 (0:1).

Euro U-17. Polska z awansem

Choć to rywale prowadzili jako pierwsi, gdy w 30. minucie bramkę zdobył Elton Krasniqi. Wyrównał w 59. minucie Kacper Śmiglewski, a zwycięstwo zapewnił w 85. minucie Kacper Terlecki. Spotkanie rozegrano we włoskim Colle di Val d'Elsa - niedaleko Sieny.

Na Euro zakwalifikowali się zwycięzcy grup i siedem najlepszych drużyn z drugich miejsc, a Polacy w swej grupie zajęli właśnie drugie miejsce. Zawodnicy selekcjonera Dariusza Gęsiora zgromadzili sześć punktów - zanim pokonali Kosowian, najpierw przegrali z najlepszymi w tym turnieju Włochami 0:1, a potem wygrali z Ukraińcami 3:2.

Biało-Czerwoni w grupie B

Mistrzostwa Europy do lat 17 odbędą się w Izraelu w dniach 16 maja - 1 czerwca. Nasi piłkarze występować będą w grupie B z Francuzami, Holendrami i Bułgarami. Reprezentacja Polski w tej kategorii wiekowej ostatni raz grała na Euro dziesięć lat temu - wtedy zespół prowadzony przez Marcina Dornę zdobył brązowy medal.