Serie A: Juventus wyrywa zwycięstwo w końcówce meczu. Wojciech Szczęsny bez czystego konta

2022-04-25, 22:40

Sassuolo stawiło opór Juventusowi. Foto: PAP/EPA/SERENA CAMPANINI

Juventus wygrał na wyjeździe z Sassuolo 2:1 w meczu 34. kolejki Serie A. Cały mecz w bramce "Starej Damy" rozegrał Wojciech Szczęsny, który musiał skapitulować po strzale Giacomo Raspadoriego z 39. minuty spotkania.

W pierwszej połowie to piłkarze Sassuolo stworzyli sobie więcej dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Przewaga ta w 39. minucie przełożyła się na bramkę dla gospodarzy. Domenico Berardi w efektowny sposób zgrał piłkę do Giacomo Raspadoriego, a ten z ostrego kąta pokonał Wojciecha Szczęsnego, który nie "domknął" krótkiego słupka.

Juventus zdołał wyrównać stan meczu jeszcze przed przerwą. W 45. minucie Paulo Dybala popisał się indywidualną akcją, która zakończona została celnym uderzeniem.

Po przerwie obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka szans na zdobycie gola, jednak tym obaj bramkarze stawali na wysokości zadania. Dopiero w 88. minucie Moise Kean odnalazł się w polu karnym, po czym zmieścił futbolówkę między nogami Andrei Consigliego, co przesądziło o ostatecznym zwycięstwie Juve.

Zwycięski rezultat sprawia, że "Stara Dama" do trzeciego Napoli traci już tylko punkt, a nad piątą Romą ma osiem "oczek" przewagi.