PlusLiga: PGE Skra w półfinale. Dramatyczny tie-break zadecydował

2022-04-19, 21:40

Siatkarze PGE Skry: Aleksandar Atanasijević, Karol Kłos i Robert Taht próbują zatrzymać Toreya DeFalco z Indykpolu AZS-u . Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Siatkarze PGE Skry Bełchatów awansowali do półfinału rozgrywek PlusLigi. W trzecim, decydującym starciu ćwierćfinałowej rywalizacji bełchatowianie pokonali u siebie Indykpol AZS Olsztyn 3:2 po niezwykle emocjonującym spotkaniu.

• Bełchatowianie rozpoczęli ćwierćfinałową rywalizację od niespodziewanej porażki u siebie, jednak podopieczni Slobodana Kovaca zdołali awansować do 1/2 finału
  • Rywalami PGE Skry w walce o finał będą siatkarze Jastrzębskiego Węgla lub Trefla Gdańsk

O awansie zadecydował trzeci mecz

Ćwierćfinałowa rywalizacja toczyła się do dwóch zwycięstw. W pierwszym meczu w Bełchatowie, faworyzowana PGE Skra sensacyjnie uległa olsztynianom 1:3. Podopieczni Slobodana Kovaca, zrewanżowali się jednak rywalom, wygrywając na wyjeździe w trzech setach.

Decydujące o awansie starcie było zdecydowanie najbardziej zacięte. W pierwszym secie bełchatowianie zwyciężyli, choć musieli grać na przewagi. W drugiej partii minimalnie lepsi byli jednak podopieczni Javiera Webera. Bełchatowianie gonili wynik, ale nie zdołali przeszkodzić siatkarzom z województwa warmińsko-mazurskiego w wyrównaniu stanu meczu.

Trzeci set stał jednak pod znakiem przewagi PGE Skry. Goście popełniali zbyt dużo błędów, przez co wyraźnie ulegli rywalom i na kolejną przegraną partię nie mogli sobie pozwolić. W czwartym secie "Akademicy" wrócili do dobrej gry, dzięki czemu potrafili doprowadzić do tie-breaka.

PGE Skra w półfinale

Decydująca partia była bardzo zacięta. Gdy AZS Indykpol odskoczył gospodarzom na trzy punkty (7:10), o czas poprosił trener Kovac. Jego interwencja pomogła, bo bełchatowianie zaczęli grać lepiej i szybko wyrównali (10:10). Ostatecznie PGE Skra okazała się minimalnie lepsza, zostając trzecim półfinalistą PlusLigi

Rywali w walce o złoto bełchatowianie poznają już we wtorek. Jastrzębski Węgiel zagra na własnym parkiecie z Treflem Gdańsk. Po dwóch meczach w tej parze, stan rywalizacji jest remisowy.

Trzeci mecz ćwierćfinałowy: PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (29:27, 23:25, 25:19, 22:25, 15:13).

Stan rywalizacji play-off (do dwóch zwycięstw): 2-1 dla Skry, która awansowała do półfinału.

PGE Skra Bełchatów: Aleksandar Atanasijević, Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Dick Kooy, Grzegorz Łomacz - Kacper Piechocki (libero) - Sebastian Adamczyk, Mihajlo Mitić, Mikołaj Sawicki, Damian Schulz, Robert Taht

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Torey Defalco, Jan Firlej, Mateusz Poręba - Jędrzej Gruszczyński (libero) - Szymon Jakubiszak, Jan Król, Dawid Siwczyk.