Serie A: Inter Mediolan pokonał Spezię. Kontuzja Arkadiusza Recy

2022-04-16, 08:34

Reprezentant Polski Arkadiusz Reca w barwach włoskiej Spezi podczas meczu Serie A. Foto: Shutterstock.com/Fabrizio Andrea Bertani

AC Milan wygrał z Genoą 2:0 (1:0) w meczu 33. kolejki piłkarskiej Serie A. W innym spotkaniu Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Spezię 3:1 (cały mecz Jakuba Kiwiora, Arkadiusz Reca grał do 37 minuty). W tabeli Serie A prowadzi Milan (71 pkt), przed Interem Mediolan (69 pkt) i Napoli (66 pkt).

Spezia - Inter Mediolan. Arkadiusz Reca kontuzjowany

Inter odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w Serie A dzięki bramkom Chorwata Marcelo Brozovica (31. minuta), Argentyńczyka Lautaro Martineza (73.) i Chilijczyka Alexisa Sancheza (90+4.). Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Giulio Maggiore (88.).

W drużynie Spezii mecz rozpoczęli Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior. Ten pierwszy opuścił boisko w 37. minucie z powodu kontuzji.

W drugim piątkowym spotkaniu AC Milan pokonał Genoę po bramkach Portugalczyka Rafaela Leao (11.) i Brazylijczyka Juniora Messiasa (87.). "Rossoneri" przełamali złą passę - dwa ostatnie mecze w Serie A zakończyły się dla nich rozczarowującymi remisami 0:0 z Bologną i Torino.

AC Milan liderem Serie A

W tabeli AC Milan ma 71 punktów i o dwa wyprzedza Inter, które ma jednak jeden mecz zaległy. Na trzeciej pozycji plasuje się drużyna Piotra Zielińskiego - Napoli z dorobkiem 66 punktów. Neapolitańczycy zmierzą się w poniedziałek z Romą.

We wtorek drużyny z Mediolanu zmierzą się w rewanżu półfinału Pucharu Włoch. W pierwszym spotkaniu, w którym w roli gospodarza wystąpił AC Milan, padł bezbramkowy remis.