Serie A: Wojciech Szczęsny broni rzut karny, Juventus przegrywa w hicie z Interem

2022-04-03, 22:54

Wojciech Szczęsny obronił pierwszy rzut karny, jednak przy drugim nie miał już szans. Foto: PAP/EPA/Alessandro Di Marco

Juventus przegrał na własnym boisku z Interem Mediolan 0:1 w meczu 31. kolejki Serie A. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, jednak po chwili sędzia zdecydował się go powtórzyć. Przy drugim podejściu Polak był bez szans.

Szczęsny broni karnego, sędzia zarządza powtórkę

Obie drużyny ambitnie rozpoczęły spotkanie. Nie brakowało ostrych starć, a - w rezultacie - żółtych kartek, a akcja przenosiła się od jednego pola karnego do drugiego. Już w 7. minucie pierwszą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny, broniąc uderzenie Skriniara po rzucie rożnym.

W kolejnych minutach inicjatywa należała już do zawodników "Starej Damy". Szczególnie groźnie było w 29. minucie, kiedy Alvaro Morata uderzał na bramkę Handanovicia z obrębu pola karnego. Futbolówka została jednak zablokowana przez jednego z obrońców.

Pod koniec pierwszej połowy Denzel Dumfries padł na murawę w polu karnym po starciu z obrońcami Juventusu. Sędzia musiał skorzystać z pomocy systemu VAR. Po chwili ogłosił swoją decyzję - "jedenastka" dla Interu. Do piłki podszedł Hakan Calhanoglu. Chwilę później stało się kilka rzeczy w bardzo krótkim odstępie czasowym - Wojciech Szczęsny świetnie wybronił jedenastkę, do dobitki lub wybicia rzuciło się kilku graczy obu drużyn, a po chwili futbolówka była już w siatce.

Arbiter ponownie musiał skorzystać z VAR. Jak się okazało, karny został powtórzony z powodu zbyt wczesnego wbiegnięcia Matthijsa de Ligta w "szesnastkę". Tym razem bramkarz reprezentacji Polski był bez szans, a goście wyszli na prowadzenie.

Bicie głową w mur

Początek drugiej połowy mógł być wymarzony dla "Starej Damy". Po fauli Alessandro Bastoniego arbiter rozważał podyktowanie rzutu karnego dla gospodarzy, jednak ostatecznie zdecydował się na rzut wolny.

Juventus próbował ataku pozycyjnego, jednak z każdą minutą formacja obronna Interu stawała się coraz cięższa do przejścia. W 74. minucie było bardzo groźnie. Denis Zakaria uderzał zza "szesnastki", jednak piłka odbiła się od słupka.

Porażka w meczu z Interem powoduje, że drużyna Szczęsnego pozostaje na czwartym miejscu w tabeli Serie A, z pięciopunktową przewagą nad piątą Romą.

Juventus 0:1 Inter Mediolan