PŚ w snowboardzie: znakomity występ Polaka. Oskar Kwiatkowski drugi w Rogli

2022-03-16, 14:48

Oskar Kwiatkowski po raz czwarty w karierze stanął na podium zawodów z cyklu Pucharu Świata . Foto: PAP/Grzegorz Momot

Oskar Kwiatkowski zajął drugie miejsce w slalomie gigancie równoległym podczas zawodów snowboardowego Pucharu Świata w Rogli w Słowenii. W finale Polak przegrał z Włochem Edwinem Corattim. W rywalizacji pań Aleksandra Król odpadła w ćwierćfinale i uplasowała się na szóstej pozycji.

• Oskar Kwiatkowski po raz czwarty w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Polak czeka wciąż na pierwsze zwycięstwo
  • Polski snowboardzista uległ w finale Edwinowi Corattiemu zaledwie o 0,14 sekundy
  • Świetny występ w Rogli pozwolił awansować Kwiatkowskiemu na 17. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ

Do ćwierćfinału Kwiatkowski awansował po upadku Słoweńca Zana Kosira. Potem o 0,2 s był szybszy od Austriaka Andreasa Prommeggera. W półfinale z własną trasą nie poradził sobie kolejny reprezentant gospodarzy Tim Mastnak, który także upadł. Słoweniec został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Corattiemu Polak uległ nieznacznie - zaledwie 0,14 s. Na pucharowym podium znalazł się po raz czwarty w karierze, ale jeszcze nigdy nie wygrał.

W 1/8 finału odpadł Michał Nowaczyk. Kwalifikacji nie przebrnął Mikołaj Rutkowski.

Król odpadła w ćwierćfinale

W rywalizacji kobiet Aleksandra Król natomiast najpierw była szybsza od Japonki Tomoki Takeuchi o 3,22 s. W 1/4 finału musiała jednak uznać wyższość Niemki Carolin Langenhorst, z którą przegrała o 0,15 s.

Wśród kobiet triumfowała Niemka Ramona Teresia Hofmeister, a druga była Japonka Tsubaki Miki.

W kwalifikacjach odpadły natomiast Aleksandra Michalik i Olimpia Kwiatkowska.

Awans Kwiatkowskiego w klasyfikacji

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Koreańczyk Sangho Lee, który w środę był czwarty. Kwiatkowski awansował na 17. miejsce, a Nowaczyk na 27. lokacie.

Wśród kobiet liderką została Hofmeister. Król plasuje się na 11. pozycji.