Ekstraklasa" Górnik - Cracovia. Świetny mecz Podolskiego i spółki

2022-03-06, 16:59

Lukas Podolski (z prawej) był bohaterem Górnika. Obok piłkarz Cracovii Florian Loshaj . Foto: PAP/Zbigniew Meissner

Piłkarze Górnika Zabrze pokonali u siebie Cracovię 3:0 w niedzielnym meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Świetny mecz rozegrał Lukas Podolski.

Ten weekend jest bardzo udany dla kibiców Cracovii dzięki hokeistom, którzy odnieśli historyczny sukces, zwyciężając w Pucharze Kontynentalnym. Piłkarze "Pasów" nie nawiązali jednak do postawy swoich klubowych kolegów.

Nie poszli w ślady hokeistów

Już w ósmej minucie goście z Krakowa stracili bramkę. Świetnie zachował się Lukas Podolski, który płasko dośrodkował piłkę w pole karne. Tam doszedł do niej Robert Dadok, który otworzył wynik meczu!

Cracovia długo nie mogła otrząsnąć się po stracie bramki, lecz w 21. minucie napastnik gości Mathias Rasmussen niespodziewanie trafił do siatki Górnika. Sędzia Daniel Stefański nie uznał jednak gola. Okazało się, że wcześniej na spalonym był Sergiu Hanca.

Podopieczni Jana Urbana cały czas przeważali. Po pół godzinie gry groźnie na bramkę "Pasów" uderzył Adrian Gryszkiewicz, jednak został zablokowany. W 40. minucie niecelnie uderzył natomiast Erik Janza.

Zabrzanie zdołali jednak podwyższyć wynik przed przerwą. Najpierw Podolski trafił w słupek, lecz do piłki dopadł Bartosz Nowak, który pokonał Karola Niemczyckiego. Na przerwę piłkarze zeszli przy zasłużonym prowadzeniu Górnika.

Podolski przesądził sprawę

Już na początku drugiej części gry swojego gola mógł zdobyć Lukas Podolski. Mistrz świata z 2014 roku kopnął jednak niecelnie. Wydawało się, że to zwiastun sporych emocji, lecz w kolejnych minutach tempo gry znacznie spadło.

Na ciekawą akcję bramkową trzeba było czekać aż do 82. minuty. Piotr Krawczyk zdołał nawet minąć Niemczyckiego, lecz... nie trafił do pustej bramki. Wydawało się, że napastnik Górnika mógł podawać do dobrze ustawionych Podolskiego lub Nowaka.

Obraz gry nie uległ już zmianie do końca meczu, zmienił się natomiast wynik. Już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Podolski. Jeden z najlepszych piłkarzy na boisku popisał się ładnym uderzeniem zza pola karnego.

Górnik kontrolował sytuację, a Cracovia była bezradna. Podopieczni Jacka Zielińskiego nie mieli nic do powiedzenia i zasłużenie przegrali w Zabrzu.

Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Robert Dadok (8), 2:0 Bartosz Nowak (41), 3:0 Lukas Podolski (90+2).

Żółta kartka - Górnik Zabrze: Adrian Gryszkiewicz, Robert Dadok. Cracovia Kraków: Sylwester Lusiusz, Pelle van Amersfoort, Cornel Rapa.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów: 8 544.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Adrian Gryszkiewicz (80. Jakub Szymański) - Robert Dadok (84. Mateusz Cholewiak), Krzysztof Kubica (80. Dariusz Stalmach), Alasana Manneh, Erik Janza - Piotr Krawczyk (90+2. Dariusz Pawłowski), Lukas Podolski, Bartosz Nowak.

Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Otar Kakabadze (80. Rivaldinho), Cornel Rapa, Virgil Ghita, Matej Rodin, Michal Siplak (58. Kamil Pestka) - Sergiu Hanca (58. Jewhen Konoplianka), Mathias Hebo Rasmussen, Sylwester Lusiusz (46. Florian Loshaj), Michał Rakoczy (70. Jakub Myszor) - Pelle van Amersfoort.