NBA: fatalna forma Lakers. Kolejna porażka LeBrona i spółki

2022-03-02, 10:37

LeBron James i jego koledzy odnieśli kolejną porażkę . Foto: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

Nie widać poprawy w grze koszykarzy Los Angeles Lakers. Mistrzowie NBA z 2020 roku mocno przebudowali skład przed obecnym sezonem, ale pozytywnych efektów to nie dało. We wtorek "Jeziorowcy" zanotowali już piętnastą porażkę w ostatnich 21 meczach, tym razem u siebie z Dallas Mavericks 104:109.

Po pierwszej połowie Lakers przegrywali 56:71, ale po przerwie niespodziewanie odrobili stratę. Na siedem minut przed końcem spotkania prowadzili nawet 100:94.

Od tego momentu jednak znów na parkiecie zaczęli dominować Teksańczycy.

Doncić znowu pokazał klasę

Gości do wygranej poprowadził Słoweniec Luka Doncić, który zdobył 25 punktów. Wśród "Jeziorowców" tradycyjnie prym wiódł LeBron James - 26 pkt, 12 zbiórek i pięć asyst.

- W przerwie powiedziałem chłopakom, że LeBron nie odpuści. Dał popis w trzeciej kwarcie, ale przetrwaliśmy. Poprawiliśmy grę w obronie i wygraliśmy - powiedział trener Mavericks Jason Kidd.

Coraz trudniejsza sytuacja

Lakers z bilansem 27 zwycięstw i 34 porażek zajmują w tabeli Konferencji Zachodniej dziewiąte miejsce. Ich udział w turnieju play-in dla drużyn z lokat 7-10 staje się zagrożony. Plasująca się na 11. pozycji ekipa Portland Trail Blazers ma bilans 25-36.

- Wciąż mamy mecze do rozegrania. Dopóki mnie nie zdepczesz, odetniesz mi głowę, nie zakopiesz pod ziemią, to mam szansę. Musimy grać lepiej i wygrywać - podkreślił James.

2. Denver Nuggets 36 25 .590
3. Minnesota Timberwolves 34 29 .540