Liga Europy: RB Lipsk pokonuje Real Sociedad, FC Porto ze zwycięskim remisem w Rzymie

2022-02-24, 20:52

RB Lipsk pokonał Real Sociedad 3:1 i zapewnił sobie awans. Foto: PAP/EPA/Javier Etxezarreta

RB Lipsk pokonał Real Sociedad 3:1 w barażowym meczu wyjazdowym o wejście do 1/8 finału Ligi Europy. W Rzymie FC Porto zremisowało 2:2 z Lazio, co wystarczyło portugalskiej ekipie do awansu.

Niespodzianka w Zagrzebiu i zwycięski remis Porto

W pierwszej połowie meczu DinamaSevillą dominowali goście, jednak nie potrafili przełożyć tego na bramkę. W 65. minucie, po faulu w polu karnym, arbiter wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Mislav Orsić, który pokonał Bono i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Lazio potrzebowało zwycięstwa z Porto, by myśleć przynajmniej o dogrywce. W 19. minucie prosty błąd w rozegraniu popełnił Pepe i piłka trafiła pod nogi Ciro Immobile, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Włoski napastnik płaskim strzałem przy prawym słupku umieścił w futbolówkę w bramce, zapewniając Lazio objęcie prowadzenia.

Dziesięć minut później w polu karnym upadł jeden z zawodników drużyny gości. Początkowo arbiter ukarał go żółtą kartką za symulację, jednak po chwili zdecydował się podejść do monitora i poddać sytuację analizie VAR. Ta wykazała faul, co przełożyło się na "jedenastkę". Tę pewnie wykorzystał Mehdi Taremi i było już 1:1. W 68. minucie gry portugalskiemu zespołowi prowadzenie zapewnił Mateus Uribe.

W doliczonym czasie bramkę wyrównującą strzelił Danilo Cataldi, jednak to ostatecznie nie wystarczyło do awansu zespołu z Rzymu.

Dublet Malinowskiego i piłka meczowa Forsberga

W 40. minucie Atalantę na prowadzenie wyprowadził Joakim Maehle, który wykorzystał brak komunikacji defensorów Olympiakosu i w ostatniej chwili wpakował piłkę do siatki.

Druga połowa zdecydowanie należała do drużyny gości. Dwóch minut do ustrzelenia dubletu potrzebował reprezentant Ukrainy Rusłan Malinowski.

W pierwszym meczu RB Lipsk zremisował u siebie z Realem Sociedad 2:2. W 39. minucie arbiter podyktował rzut karny dla drużyny z Lipska. Do piłki podszedł Andre Silva, jednak jego strzał został sparowany przez Mathewa Ryana. Dobrze ustawiony był jednak Willi Orban, który dobitką wyprowadził gości na prowadzenie.

Po przerwie Silva zrehabilitował się, strzelając bramkę na 2:0 po silnym uderzeniu zza pola karnego. W 67. minucie nadzieje gospodarzom przywrócił Martin Zubimendi, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. W końcówce spotkania zwycięstwo i awans niemieckiej ekipy przypieczętował Emil Forsberg, który wykorzystał rzut karny.

Dinamo Zagrzeb 1:0 Sevilla (wynik pierwszego meczu 1:3)