Ekstraklasa: remis w meczu dwóch najsłabszych drużyn ligi. Legia rozgościła się w strefie spadkowej

2022-02-19, 21:55

Mecz Termalica Nieciecza - Legia Warszawa. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe 1:1 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza w ostatnim sobotnim meczu 22. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. "Wojskowi" zajmują przedostatnie, a ich rywale - ostatnie miejsce w tabeli.

Od początku meczu przeważali gospodarze, który za pomocą prostych środków próbowali sforsować defensywę "Wojskowych". Gra długą piłką i z kontrataku w połączeniu ze szczelną defensywą "Słoni" skutecznie uprzykrzały życie gościom, którzy wydawali się zagubieni.

W 13. minucie mogło być 1:0 dla gospodarzy - zza pola karnego huknął Mesanovic, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Cezarego Miszty. W kolejnych fragmentach do głosu doszli warszawianie. Bliski trafienia w 27. minucie był Johansson, ale dwukrotnie jego strzały obronił Pawluczenko.

Aktywny pod bramką ekipy z Niecieczy był także Sokołowski, który raz po raz nękał defensywę rywali indywidualnymi akcjami i strzałami. W 38. minucie po dośrodkowaniu Josue groźnie uderzał Pekhart, ale jego główka minęła bramkę "Słoni". Starania Legii nie przyniosły rezultatu bramkowego, dlatego do przerwy w Niecieczy był remis.

Pawluczenko uwijał się jak w ukropie niemal od samego początku drugiej połowy. Białorusin obronił uderzenia Pekharta i Skibickiego, utrzymując Termalicę w grze. Chwilę później z dystansu uderzał Sokołowski, jednak minimalnie niecelnie.

Swoje szanse mieli także gospodarze. W 59. minucie w "okienko" przymierzył Mesanović, ale Miszta wyciągnął się jak struna i odbił jego strzał. Sytuacja Legii mocno się skomplikowała w 73. minucie, kiedy za faul na Wlaźle drugą żółtą kartkę zobaczył Rafa Lopes.

Kończąca drugi mecz z rzędu w osłabieniu ekipa ze stolicy sporo zawdzięcza swojemu golkiperowi, który pozwolił jej sięgnąć po punkt. W 88. minucie Piotr Wlazło precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego, jednak Miszta ponownie popisał się skuteczną interwencją.

Legia zajmuje 17. miejsce w tabeli Ekstraklasy z dorobkiem 19 punktów w 21 meczach. Termalica ma o 3 "oczka" mniej i jest ostatnia.