Ekstraklasa: Pogoń wyszarpała trzy punkty. Zdecydował gol w doliczonym czasie gry

2022-02-18, 22:46

Mecz Stal Mielec - Pogoń Szczecin. Foto: PAP/Darek Delmanowicz

W piątkowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec przegrała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:1. Zwycięstwo pozwoliło "Portowcom" awansować na pierwsze miejsce w tabeli.

Już w 19. minucie powinno być 0:1. Wówczas Luis Mata świetnie wyłożył piłkę w polu karnym rywala Sebastianowi Kowalczykowi, a ten w idealnej sytuacji do zdobycia gola nie trafił do bramki.

Pięć minut później ładnie, ale niecelnie uderzył z dystansu Marcin Flis. Kilkadziesiąt sekund później bliski zdobycia bramki głową był Maksymilian Sitek, ale na posterunku był Dante Stipica.

O ile w pierwszej połowie gra była wyrównana, to od pierwszej minuty drugiej zarysowała się wyraźna przewaga Portowców.

W 62. min. po zagraniu z rzutu wolnego dla Pogoni, w polu karnym mielczan powstało olbrzymie zamieszanie. Ostatecznie strzał Jakuba Bartkowskiego intuicyjnie obronił Rafał Strączek.

W 77. min. Strączek był już bezradny, ale wyręczył go - po strzale Jeana Carlosa Silvy - będący niemal na linii bramkowej Mateusz Żyro.

Gdy wydawało się, że Stal zdoła wywalczyć jeden punkt, gola zdobył w doliczonym czasie gry Wahan Biczachczjan. Po jego strzale z ok. 20 metrów mielecki bramkarz tak pechowo interweniował, że piłka wpadła do siatki.

PGE FKS Stal Mielec - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wahan Biczachczjan (90+3).

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Arkadiusz Kasperkiewicz. Pogoń Szczecin: Sebastian Kowalczyk, Kamil Drygas, Damian Dąbrowski, Luka Zahovic.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 3 588.

PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Arkadiusz Kasperkiewicz, Bożidar Czorbadżijski, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek, Mateusz Matras, Grzegorz Tomasiewicz (86. Albin Granlund), Maciej Domański (74. Dawid Kort) - Adrian Szczutowski (46. Konrad Wrzesiński).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Igor Łasicki, Benedikt Zech (43. Paweł Stolarski), Luis Mata - Mateusz Łęgowski (90+1. Mariusz Fornalczyk), Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk (75. Wahan Biczachczjan) - Michał Kucharczyk (90+1. Rafał Kurzawa), Luka Zahovic (75. Jean Carlos Silva), Kamil Grosicki.