Ekstraklasa: Radomiak może czuć niedosyt. Remis z Wisłą Płock

2022-02-07, 20:12

Jakub Rzeźniczak interweniuje w meczu Radomiak - Wisła Płock. Foto: PAP/Piotr Polak

Radomiak zremisował z Wisłą Płock 1:1 w ostatnim spotkaniu 20. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze mieli przewagę w tym spotkaniu, ale nie udało im się sięgnąć po komplet punktów.

Radomiak przeważał od początku spotkania, już w pierwszych minutach stworzył sobie kilka niezłych sytuacji do strzelenia gola. Na straży bramki gości stał jednak dobrze dysponowany tego dnia Kamiński.

Golkiper Wisły Płock robił, co mógł, ale był bezradny w 28. minucie. Po stracie Rasaka w środku pola Radomiak wyprowadził błyskawiczną akcję, Abramowicz precyzyjnie dośrodkował z lewej strony, a precyzyjnym strzałem popisał się Rossi. Kamiński był bezradny, gospodarze wyszli na zasłużone prowadzenie. Nie cieszyli się nim jednak długo.

W 31. minucie wrzutka Rafała Wolskiego wywołała duże zamieszanie w polu karnym, a piłkę do siatki skierował Rasak. Sędziowie przyglądali się całej sytuacji za pomocą VAR, ale ostatecznie gol został uznany.

Stracona bramka wyraźnie podrażniła gospodarzy, którzy rzucili się do ataków, świetną sytuację zmarnował Leandro, mając piłkę na swojej lepszej, lewej nodze. Wisła Płock ograniczała się do defensywy, z rzadka odpowiadając na poczynania swoich rywali.

W drugiej połowie Radomiak nie zmieniał nastawienia, ale goście także mieli swoje sytuacje, po których musiał interweniować Majchrowicz. Spotkanie wyrównało się, a przyjezdni wyciągnęli wnioski z pierwszej połowie, w której zbyt wiele razy znajdowali się w poważnych opałach.

Świetną sytuację po dograniu Wolskiego zmarnował Sekulski, chwilę później sam Wolski próbował szczęścia, ale jego strzał został zablokowany.

Radomiak w końcówce zerwał się do jeszcze kilku ataków, którymi chciał rozstrzygnąć losy meczu na swoją korzyść, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem, w którym główne role odegrali dobrze dysponowani bramkarze.

W tabeli Ekstraklasy prowadzi Lech Poznań (42 pkt) z przewagą dwóch punktów nad Pogonią Szczecin oraz czterech nad Rakowem Częstochowa. Radomiak - 5. (36 pkt), Wisła Płock - 7. (30 pkt).

Radomiak Radom - Wisła Płock 1:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Raphael Rossi (28-głową), 1:1 Damian Rasak (31-głową).

Żółta kartka - Radomiak Radom: Mateusz Cichocki. Wisła Płock: Radosław Cielemęcki, Jakub Rzeźniczak, Rafał Wolski, Damian Rasak. Czerwona kartka za drugą żółtą - Wisła Płock: Jakub Rzeźniczak (90+5).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów 3 934.

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro, Thabo Cele, Meik Karwot (76. Mateusz Radecki), Luis Machado (73. Mario Rondon) - Karol Angielski (82. Dominik Sokół), Maurides.

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński - Kristian Vallo, Jakub Rzeźniczak, Adam Chrzanowski, Piotr Tomasik - Radosław Cielemęcki (73. Bartosz Zynek), Dominik Furman (73. Filip Lesniak), Damian Rasak (90. Dusan Lagator), Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (81. Patryk Tuszyński) - Łukasz Sekulski (81. Jorginho).

Szkoda niewykorzystanych sytuacji bramkowych powiedział po meczu trener Radomiaka - Dariusz Banasik (IAR) 0:45
+

Trener Wisły - Maciej Bartoszek był zadowolony z punktu wywalczonego na wyjeździe (IAR) 0:31