Bundesliga: Robert Lewandowski strzela, Bayern wygrywa z RB Lipsk. Świetny mecz w Monachium

2022-02-05, 20:32

Robert Lewandowski strzelił gola w meczu z RB Lipsk. Foto: kolbert-press/Ulrich Gamel / imago sport / Forum

Robert Lewandowski strzelił gola w wygranym 3:2 meczu Bayernu Monachium z RB Lipsk. Dzięki zwycięstwu "Die Roten" umocnili się na pozycji lidera Bundesligi, zwiększając przewagę nad Borussią Dortmund do 9 punktów.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem dominacji gospodarzy. Szczególnie aktywny w szeregach Bawarczyków był Serge Gnabry, który sprawiał spore problemy defensywie RBL. W 12. minucie sam na sam z Peterem Gulacsim znalazł się Robert Lewandowski, Węgier obronił strzał Polaka, ale do piłki dopadł Thomas Mueller i otworzył wynik spotkania.

"Byki" były blisko w 19. minucie - w pole karne Bayernu wpadł Dani Olmo, ale jego strzał zatrzymał Manuel Neuer. 8 minut później goście doprowadzili do wyrównania - po szybkiej kontrze piłkę z najbliższej odległości do bramki "wepchnął" Andre Silva.

Bayern mógł odpowiedzieć w 34. minucie, kiedy Kingsley Coman trafił w słupek bramki Lipska przy próbie dośrodkowania. Dwie minuty później po raz drugi do siatki trafił Mueller - tym razem po dośrodkowaniu Gnabry'ego i strzale głową. Gol nie został jednak uznany z powodu faulu, który na wcześniejszym etapie akcji popełnił Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski w 44. minucie wziął sprawy w swoje ręce i tuż przed przerwą wyprowadził Bayern na prowadzenie. Był to 24. gol Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi.

RBL nie dawało jednak za wygraną. W 53. minucie Konrad Laimer fantastycznie zagrał z głębi pola do Christophera Nkunku, który wyszedł sam na sam z Manuelem Neuerem. Francuz skutecznie wykończył całą akcję i strzelił 10. gola w tym sezonie, doprowadzając do remisu 2:2.

"Pomocną dłoń" mistrzom Niemiec już 5 minut później podał chorwacki obrońca RBL Josko Gvardiol, który dośrodkowanie Gnabry'ego zamienił na bramkę samobójczą.

W końcówce przeważali podopieczni Juliana Nagelsmanna, jednak przyjezdni z Lipska również mieli swoje szanse - z dystansu groźnie uderzał Dominik Szoboszlai, ale na posterunku był Manuel Neuer. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu 3:2 i to gospodarze dopisali sobie 3 punkty.

Bayern jest liderem Bundesligi z dorobkiem 52 punktów. Bawarczycy przerwali serię trzech kolejnych zwycięstw RB Lipsk. Podopieczni Domenico Tedesco mają na koncie 31 "oczek" i plasują się na 7. miejscu niemieckiej ekstraklasy.