Premier League: Southampton z Janem Bednarkiem w składzie przerwał serię Manchesteru City

2022-01-22, 21:08

Southampton z Janem Bednarkiem w składzie zatrzymał liderujący Manchester City. Foto: PAP/EPA/VINCE MIGNOTT

Southampton Jana Bednarka zremisował u siebie z liderującym Manchesterem City 1:1 w meczu 23. kolejki Premier League. Oznacza to przerwanie serii 12 zwycięskich meczów ligowych podopiecznych Pepa Guardioli.

Wynik meczu już w 7. minucie otworzył Kyle Walker-Pieters, pokonując Edersona z kilkunastu metrów i wprawiając St. Mary's Stadium w euforię. Nieco później prowadzenie podnieść mógł Armando Broja, który także trafił do siatki gości. Albańczyk był jednak na spalonym.

Podopieczni Pepa Guardioli nie byli w stanie odpowiedzieć w pierwszej części spotkania. Druga była już istnym oblężeniem bramki Frasera Forstera. Wydawać się mogło, że druga bramka dla City jest tylko kwestią czasu, lecz Southampton także miał swoje szanse. Jednej z nich nie wykorzystał Jan Bednarek, którego strzał został obroniony przez Edersona. Nieco później gości uratował słupek.

Do 65. minuty "Świętym" udawało się odpierać ataki "Obywateli". Wtedy do wyrównania doprowadził Aymeric Laporte, który strzałem głową pokonał golkipera gospodarzy.

Chwilę później obramowanie bramki pomogło gospodarzom, bowiem groźny strzał Kevina de Bruyne odbił się od słupka. W 78. minucie podopieczni Pepa Guardioli domagali się rzutu karnego po tym, jak w okolicach "szesnastki" na murawę padł de Bruyne. Po analizie VAR, sędzia nie zdecydował się na podyktowanie "jedenastki".

Dla Manchesteru City remis oznacza przerwanie serii 12 zwycięstw w Premier League. "Obywatele" pozostają liderami tabeli z 57. punktami na koncie. Nad drugim Liverpoolem, który rozegrał o dwa spotkania mniej, mają 12 "oczek" przewagi.