Bundesliga: Haaland z bramką i kontuzją. Drużyna Polaków rozgromiona

2022-01-22, 19:39

Erling Haaland strzelił gola dla Borussii Dortmund w wygranym na wyjeździe 3:2 meczu z Hoffenheim w 20. kolejce Bundesligi, ale musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Foto: PAP/EPA/SASCHA STEINBACH

Erling Haaland strzelił gola dla Borussii Dortmund w wygranym 3:2 meczu wyjazdowym z Hoffenheim w 20. kolejce Bundesligi, ale musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze znakomitego norweskiego piłkarza.

21-letni napastnik trafił do siatki już w szóstej minucie, lecz po godzinie gry nie był w stanie kontynuować zawodów i został zmieniony. Doznał prawdopodobnie kontuzji pachwiny; na razie nie ma oficjalnych informacji.

Ostatnie miesiące są pechowe dla Erlinga Haalanda - w obecnym sezonie już dwukrotnie musiał pauzować z powodu problemów zdrowotnych.

Mimo tego zdobył dotychczas 16 bramek w tej edycji Bundesligi (prowadzi Robert Lewandowski - 23). Łącznie Norweg strzelił 56 goli dla Borussii w 57 ligowych występach.

Dzięki wygranej piłkarze BVB mają 43 punkty i tracą trzy do Bayernu Monachium. Drużyna Roberta Lewandowskiego zagra w niedzielę w Berlinie z Herthą.

Wyjazdowej porażki aż 1:5 z Bayerem Leverkusen doznał FC Augsburg. W ekipie gości wystąpiło dwóch Polaków - w bramce Rafał Gikiewicz, a w obronie do 74. minuty Robert Gumny.

Bayer Leverkusen 5 - Karim Bellarabi 9, Moussa Diaby 24, 65, 69, Lucas Alario 81