Premier League: pasjonujący mecz Fabiańskiego i Klicha. Leeds pokonało West Ham

2022-01-16, 17:26

Jack Harrison pokonuje Łukasza Fabiańskiego w meczu West Ham United - Leeds. Foto: Printscreen z Twitter

West Ham United zaskakująco przegrał na własnym boisku 2:3 z Leeds United. Łukasz Fabiański i Mateusz Klich rozegrali cały mecz, który był kapitalnym widowiskiem dla kibiców.

Łukasz Fabiański Mateusz Klich wystąpili w niedzielnym spotkaniu od pierwszych minut. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości - Leeds wyszło na prowadzenie po golu Jacka Harrisona.

West Ham ruszył do odrabiania strat, ale goście, którzy przez wielu byli skazywani na pożarcie w Londynie, spisywali się nad wyraz dobrze. Piłkarze Davida Moyesa wyrównali w 34. minucie za sprawą znajdującego się w świetnej dyspozycji Jarroda Bowena.

Nie nacieszyli się jednak długo ze swojego gola, ponieważ Harrison dopiero zaczynał strzelanie na Stadionie Olimpijskim w stolicy Anglii. Dwie minuty później goście znów prowadzili i po gwizdku kończącym pierwszą połowę schodzili do szatni przy wyniku 2:1.

Po przerwie "Młoty" znów trafiły do siatki, ale tego dnia bohater meczu był tylko jeden i zamierzał to potwierdzić. Harrison po godzinie gry zapisał na swoim koncie pierwszego hat-tricka w karierze. W kapitalnym stylu podciął piłkę nad próbującym interweniować Łukaszem Fabiańskim.

Okazało się, że ten gol miał być ostatnim w tym meczu, mimo że jedni i drudzy mieli swoje szanse. Na listę strzelców wpisał się też Mateusz Klich, jednak jego bramka po konsultacji z VAR została anulowana - reprezentant Polski był na spalonym.

Gospodarze, którzy chcą bić się o miejsce w czołowej czwórce Premier League, wściekle atakowali, ich rywale, walczący o utrzymanie, cały czas byli jednak groźni. W końcówce punkt dla West Hamu mógł uratować Bowen, ale jego sytuacyjny strzał z kilku metrów nie wpadł do siatki.

W drugim niedzielnym spotkaniu Liverpool mierzył się z Brentford. "The Reds" wygrali bez większych problemów 3:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Gole zdobywali Fabinho, Oxlade-Chamberlain i Minamino.

Liderem Premier League po zwycięstwie z Chelsea pozostaje Manchester City, który wyprzedza piłkarzy Juergena Kloppa o 11 punktów ("Obywatele" rozegrali jeden mecz więcej).

West Ham pozostał na czwartej pozycji, ale musi oglądać się za plecy, ponieważ na miejsce w TOP 4 cały czas czyhają Arsenal, Tottenham i Manchester United, które mają jeszcze zaległe mecze do rozegrania.

Dzięki tej ważnej wygranej Leeds zdołało wskoczyć na 15. pozycję w tabeli, oddalając się od strefy spadkowej.