PŚ Zakopane: dwukrotny mistrz olimpijski kontuzjowany. Wellinger może nie wystartować w Pekinie

2022-01-15, 12:04

Andreas Wellinger nie wystąpi w Zakopanem. Foto: Filip Radwanski / Zuma Press / Forum

Niemiec Andreas Wellinger doznał urazu kolana i nie wystartuje w Zakopanem. Dwukrotny mistrz olimpijski wrócił do ojczyzny, gdzie przejdzie badania, które pomogą ustalić, jak poważna jest kontuzja.

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

W Zakopanem będą wysłannicy Polskiego Radia - Andrzej Grabowski, Kuba Niziński i Marek Solecki. Na relacje z rywalizacji na Wielkiej Krokwi zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na stronę PolskieRadio24.pl

Wellinger był ostatnim zawodnikiem, który zdołał się zaprezentować podczas przerwanej piątkowej serii treningowej. Podopieczny Stefana Horngachera wylądował na 112. metrze i zajął 22. miejsce.

Na tym jednak udział Niemca w zakopiańskim cyklu konkursów dobiegł końca. 26-latek doznał urazu kolana i został wycofany z sobotnich oraz niedzielnych zawodów.

"Andreas Wellinger poczuł ból w prawym kolanie po piątkowym skoku treningowym w Zakopanem. Na wszelki wypadek nie wystartuje w ten weekend w zawodach Pucharu Świata i przejdzie badania lekarskie w Niemczech" - czytamy w komunikacie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Od wyników testów medycznych zależy udział Niemca w igrzyskach olimpijskich, które 4 lutego rozpoczną się w Pekinie. Wellinger w Chinach miał bronić złota na normalnej skoczni, które przed czterema laty zdobył w Pjongczangu.

W tym sezonie Niemiec spisuje się przeciętnie. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 27. miejsce i ani razu nie stanął na podium zawodów.