X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pekin 2022: duński bojkot dyplomatyczny. "Chcemy zasygnalizować rzeczy, z których nie jesteśmy zadowoleni"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 21:31
Członkowie duńskiego rządu nie pojadą na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Członkowie rządu, rodzina królewska i przedstawicieli innych instytucji zdecydowali się na dyplomatyczny bojkot.
Igrzyska w Pekinie
Igrzyska w Pekinie Foto: Shutterstock.com/testing

- W ten sposób chcemy zasygnalizować rzeczy, z których nie jesteśmy zadowoleni - oznajmił szef duńskiej dyplomacji.

Za dyplomatycznym bojkotem rozpoczynających się 4 lutego w Pekinie igrzysk "z powodu łamania przez Chiny praw człowieka" opowiedziała się większość partii w duńskim parlamencie, Folketingu.

Przedstawiciele kilku ugrupowań domagają się od rządu podobnego stanowiska w przypadku mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze. W tej sprawie decyzja jeszcze nie zapadła.

Wcześniej rząd Szwecji ogłosił, że nie wyśle do Pekinu oficjalnej delegacji, ale krok ten wyjaśnił pandemią Covid-19. Podobną decyzję podjęła w piątek Holandia, tłumacząc, że obowiązujące w Chinach obostrzenia w związku z Covid-19 ograniczyłyby "kontakty dwustronne z krajem przyjmującym, podczas których można byłoby w znaczący sposób omówić wielkie zaniepokojenie Holandii sytuacją w zakresie praw człowieka".

Jako pierwsze bojkot dyplomatyczny Igrzysk Olimpijskich w Pekinie ogłosiły Stany Zjednoczone. Później przyłączyły się do niego m.in. Australia, Wielka Brytania, Kanada i Japonia. Pekin potępił bojkot jako zdradę zasad olimpijskich i upolitycznianie sportu.

Czytaj także:

Czytaj także

Pekin 2022: igrzyska bez legendy. Noriaki Kasai poza składem Japończyków

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 19:51
Noriaki Kasai nie znalazł się w kadrze japońskich skoczków narciarskich na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie. 49-latek był do tej pory jedynym zawodnikiem, który startował ośmiokrotnie w największej sportowej imprezie na świecie.
rozwiń zwiń