X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rajd Dakar: Polacy wciąż błyszczą w klasie UTV. Goczał i Łaskawiec wygrali etap

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 16:16
Marek Goczał z pilotem Łukaszem Łaskawcem wygrali przedostatni etap Rajdu Dakar w klasie lekkich pojazdów UTV i awansowali na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Problemy mieli zajmujący do tej pory trzecią pozycję Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk.
Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec świetnie sobie radzą w tegorocznej edycji Rajdu Dakar
Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec świetnie sobie radzą w tegorocznej edycji Rajdu Dakar Foto: Forum/Reuters/ HAMAD I MOHAMMED
  • Gdyby nie duża strata poniesiona drugiego dnia rajdu, Goczał i Łaskawiec zmierzaliby po zwycięstwo w prestiżowej imprezie 
  • Aktualnie Polacy zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a liderami są Hiszpanie Gerard Farres Guell i Diego Ortega Gill 

Znowu wygrali 

To już piąty wygrany etap Marka Goczała i Łaskawca, a licząc z prologiem – szósty. Gdyby nie straty z powodu urwanego koła drugiego dnia, starszy z braci Goczałów byłby zdecydowanym liderem rywalizacji.

W czwartek wyprzedził Hiszpanów Gerarda Farresa Guella i Diego Ortegę Gila oraz Litwina Rokasa Baciuskę i Hiszpana Oriola Menę.

Duże straty poniósł trzeci do tej pory Michał Goczał, który uzyskał czas o pół godziny gorszy od brata. Kosztowało go to spadek na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nowi liderzy 

Zmiana nastąpiła na pozycji lidera. Guell z Gilem wyprzedzili inną załogę fabryczną Can-Am Austin Jones (USA) - Gustavo Gugelmin (Brazylia). Różnica między nimi wynosi jednak tylko 1.41. Marek Goczał traci do prowadzących Hiszpanów 17.59. Michał Goczał spadł na piąte miejsce i od liderów dzieli go 29.14.

Aron Domżała z Maciejem Martonem także ponieśli w czwartek straty, ale oni już nie mieli szans na wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Od Marka Goczała pojechali wolniej o 46.17.

Piątkowy, ostatni etap będzie prowadził z Biszy do Dżuddy. Odcinek specjalny liczy 164 kilometry.

Czytaj także:

/empe 

Czytaj także

Rajd Dakar: kolejne podium Polaków w klasie UTV

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 19:04
Nie było jeszcze dnia bez podium polskich załóg w klasie UTV. Na 10. etapie Rajdu Dakar drugie miejsce zajęli Aron Domżała i Maciej Marton, ale za to po raz pierwszy w czołowej trójce zabrakło któregoś z braci Goczałów.
rozwiń zwiń