X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rajd Dakar: trudne chwile polskiej załogi. Aron Domżała walczy z zapaleniem oka

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 13:11
Po dobrym początku w 44. edycji Rajdu Dakar załoga zespołu fabrycznego Can-Am Factory South Racing Aron Domżała i Maciej Marton ma problemy. - Oko jest teoretycznie w dobrym stanie - mówi Domżała, który zmaga się z zapaleniem oka, co znacznie utrudnia mu jazdę na odpowiednim tempie pozwalającym walczyć o czołowe lokaty.
Po dobrym początku w Rajdzie Dakar załoga Can-Am Factory South Racing zmaga się z problemami. Aron Domżała ma zapalenie oka, co utrudnia mu jazdę na odpowiednim tempie
Po dobrym początku w Rajdzie Dakar załoga Can-Am Factory South Racing zmaga się z problemami. Aron Domżała ma zapalenie oka, co utrudnia mu jazdę na odpowiednim tempieFoto: mat. prasowe/media@domzala.pl
  • Aron Domżała i Maciej Marton po groźnych przygodach na czwartym etapie wrócili do ścigania w Rajdzie Dakar
  • Problemy z zapaleniem oka nie pozwalają niestety kierowcy utrzymywać tempa z początku zmagań
  • W najbliższych dniach duet zespołu fabrycznego Can-Am Factory South Racing podejmie decyzje, czy będzie kontynuować rywalizację

Trudno o dobre tempo

Aron Domżała i Maciej Marton wrócili do ścigania po bardzo trudnym i pechowym czwartym etapie. Już bez szans na dobry wynik, ale wciąż z wolą walki. Niestety polski kierowca zmaga się z zapaleniem oka, którego stan co prawda się poprawia, ale wciąż nie pozwala w pełni rozwinąć skrzydeł na trasie.

- Oko jest teoretycznie w dobrym stanie. Dzisiaj kontynuowałem jazdę na odcinku, ale z dużymi trudnościami. Kiedy tylko jest trochę więcej wiatru lub kurzu, oko zaczyna natychmiast mocno łzawić i trudno jest nam osiągnąć mocne tempo - relacjonował Domżała.

Problemy zawodnika, który wraz z Maciejem Martonem przed rokiem wjechał Can-Am’em na trzeci stopień podium, potwierdziły się w wynikach. Po dobrym początku, wraz z kolejnymi kilometrami załoga traciła coraz więcej minut do lidera. Oes wygrał debiutujący w Dakarze Brazylijczyk Rodrigo Luppi de Oliveira, a krótko po nim na mecie pojawili się Marek Goczał z Łukaszem Łaskawcem. Michał Goczał z Szymonem Gospodarczykiem tym razem stracili trochę czasu z powodu kapci, ale utrzymali trzecią pozycję w "generalce".

"Nie mamy już szans na dobry wynik"

Domżała i Marton dotarli do mety jako 14. załoga i choć w klasyfikacji awansowali o cztery miejsca, w najlepszym wypadku mogą wrócić do pierwszej dziesiątki. O ile skończą się problemy z okiem... – Nie mamy już szans na dobry wynik. Teraz więc waży się decyzja, czy będziemy kończyć rajd przed czasem – powiedział warszawianin, uzależniając decyzję od swojego stanu zdrowia.

W piątek Rajd Dakar dotrze do półmetka. Na szóstym etapie samochody będą rywalizować na tym samym odcinku, na którym w czwartek ścigały się motocykle oraz quady i na odwrót. Zawodnicy ponownie wystartują wczesnym rankiem, a po dotarciu do mety będą mieli przed sobą perspektywę wolnej soboty, w którą zaplanowano dzień przerwy od zmagań z arabską pustynią.

44. edycja Rajdu Dakar potrwa do 14 stycznia. Rywalizacja składa z 12 etapów. 

Nie wiadomo ile potrwa jeszcze dalsza jazda załogi Can-Am Factory South Racing. Aron Domżała zmaga się z zapalaniem oka, które utrudnia mu rywalizację w Rajdzie Dakar /fot. mat. prasowe/media@domzala.pl Nie wiadomo ile potrwa jeszcze dalsza jazda załogi Can-Am Factory South Racing. Aron Domżała zmaga się z zapalaniem oka, które utrudnia mu rywalizację w Rajdzie Dakar /fot. mat. prasowe/media@domzala.pl

Czytaj także:

red/inf. prasowa

Czytaj także

Rajd Dakar: chwila wytchnienia dla uczestników. Dzień przerwy w Arabii Saudyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 10:15
W sobotę 8 stycznia uczestnicy 44. edycji Rajdu Dakar mają dzień przerwy w stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie. W najtrudniejszej terenowej imprezie świata jedzie 11 reprezentantów Polski. 
rozwiń zwiń