Ligue 1: PSG i Olympique Marsylia uratowały remis w doliczonym czasie gry

2021-12-23, 07:15

Zespół Paris Saint-Germain przegrywał z Lorient, ale w końcówce udało się uratować remis. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego czerwoną kartkę zobaczył Sergio Ramos. Foto: Shutterstock.com/Romain Biard

Lorient zremisowało z Paris Saint-Germain 1:1 w meczu 19. kolejki francuskiej Ligue 1. Gospodarze objęli prowadzenie w 40. minucie po trafieniu Thomasa Monconduita. Wyrównał w doliczonym czasie gry drugiej połowy Argentyńczyk Mauro Icardi (90+1'). Goście od 86. minuty musieli sobie radzić w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał hiszpański obrońca Sergio Ramos.

• W tabeli prowadzi PSG (46 pkt) z przewagą trzynastu punktów nad Niceą i Olympique Marsylia
  • Mecz 19. kolejki Ligue 1 Clermont ze Strasbourgiem został przełożony z powodu gęstej mgły

Zespół z Paryża, bez pauzującego za kartki Kyliana Mbappe, przegrywał z Lorient od 40. minuty, gdy bramkę zdobył Thomas Monconduit.

Taki wynik utrzymywał się bardzo długo, na dodatek w 86. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył doświadczony hiszpański obrońca Sergio Ramos. W doliczonym czasie gry remis ekipie PSG uratował jednak Argentyńczyk Mauro Icardi.

Duże kłopoty miał też Olympique Marsylia. Przegrywał od 75. minuty u siebie z Reims po trafieniu Hugo Ekitike. Scenariusz okazał się bardzo podobny jak w przypadku PSG.

Od 85. minucie marsylczycy musieli grać w dziesiątkę, gdyż z boiska został usunięty Senegalczyk Cheikh Ahmadou Bamba Dieng. Jednak w doliczonym czasie zdołali wyrównać. Gola z rzutu karnego strzelił Dimitri Payet.

Milik wybiegł w podstawowym składzie OM i grał do 67. minuty.

W tabeli Ligue 1 lider PSG ma 46 punktów i o 13 wyprzedza nowego wicelidera Nice oraz Olympique Marsylia, który ma jedno spotkanie zaległe.

Piłkarze z Nicei pokonali u siebie Lens 2:1. W ekipie gości, która po szóstym występie ligowym z rzędu bez zwycięstwa spadła na dziewiątą lokatę, całe spotkanie rozegrał Przemysław Frankowski.

Mecz Clermont ze Strasbourgiem został przełożony z powodu gęstej mgły.