Serie A: Napoli przegrywa z outsiderem. Inter i Milan uciekają rywalom w tabeli

2021-12-22, 23:02

Piotr Zieliński w meczu ze Spezią. Foto: Antonio Balasco / imago sport / Forum

Ekipa SSC Napoli przegrała 0:1 ze Spezią i spadła na 3. miejsce w tabeli Serie A. Zespół Piotra Zielińskiego wyprzedził Milan, który ograł 4:2 Empoli.

Napoli było zdecydowanym faworytem w meczu z broniącą się przed spadkiem Spezią, ale to goście trafili jako pierwsi. W 38. minucie Juan Jesus wpakował piłkę do własnej siatki. Mimo znacznej przewagi podopieczni Luciano Spallettiego nie zdołali wyrównać.

Na Stadio Diego Armando Maradona oglądaliśmy dwóch Polaków - w barwach Napoli 70 minut rozegrał Piotr Zieliński, natomiast po stronie Spezii cały mecz zaliczył Jakub Kiwior.

We wtorek grały także inne zespoły z czołówki włoskiej ekstraklasy. AS Roma zremisowała z Sampdorią Bartosza Bereszyńskiego 1:1 po golach Eldora Szomurodowa w 72. minucie i Manolo Gabbiadiniego 8 minut później. Podopieczni Jose Mourinho dali się wyprzedzić Juventusowi, który w poniedziałek pokonał Cagliari 2:0. "Giallorossi" spadli na 6. miejsce w tabeli.

Lepiej spisał się Inter Mediolan, który po golu Denzela Dumfriesa pokonał 1:0 Torino. Podopieczni Simone Inzaghiego przedłużyli serię zwycięskich meczów w Serie A do 8 i z 46 punktami prowadzą w tabeli.

Pewnie swój mecz wygrali także rywale zza miedzy Interu, czyli gracze AC Milan, którzy na wyjeździe 4:2 pokonali Empoli. Dwa gole dla "Rossonerich" zdobył Franck Kessie, a po jednym trafieniu dołożyli Alessandro Florenzi oraz Theo Hernandez. Dla pokonanych trafiali Bajrami i Pinamonti.

Po 19 kolejkach na prowadzeniu utrzymuje się Inter z 46 punktami na koncie. Dwa "oczka" za "Nerazzurrimi" jest Milan, a podium uzupełnia Napoli ze stratą 7 punktów do lidera.