NBA: porażki Bucks i Warriors, Cavaliers idą jak burza

2021-12-19, 11:46

Mecz Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers. Foto: Benny Sieu / Reuters / Forum

Broniący tytułu koszykarze Milwaukee Bucks przegrali z Cleveland Cavaliers 90:119 w sobotnim meczu ligi NBA. To szóste z rzędu zwycięstwo "Kawalerzystów". Przegrała także druga na Zachodzie ekipa Golden State Warriors.

Zespół "Kozłów" wygrał tylko drugą kwartę 31:28, a w pozostałych zdecydowanie górowali rywale, zwłaszcza w pierwszej i trzeciej (różnica odpowiednio 14 i 13 punktów).

Najlepszymi zawodnikami Cavaliers byli Cedi Osman - 23 pkt i Darius Garland - 22. Wśród przegranych wyróżnił się Jordan Nwora - 28.

Bucks zagrali jednak bez kilku koszykarzy, zabrakło z różnych powodów - protokół Covid-19 i kłopoty zdrowotne: Giannisa Antetokounmpo, Khrisa Middletona, Jrue'a Holidaya, Bobby'ego Portisa i Wesleya Matthewsa.

Orlando Magic zanotowali szóstą wygraną w sezonie (przy 25 porażkach), pokonując na wyjeździe osłabionych kadrowo Brooklyn Nets 100:93. W całej lidze gorsi są tylko Detroit Pistons 4-24.

W drużynie Nets zabrakło aż dziesięciu koszykarzy, m.in. Kevina Duranta, Jamesa Hardena, Kyrie Irvinga i LaMarcusa Aldridge'a.

Najlepszy w zespole Magic, który przerwał serię siedmiu przegranych, był Robin Lopez - 20 punktów i 10 zbiórek.

Rzutem równo z ostatnią syreną Shai Gilgeous-Alexander przesądził o zwycięstwie Oklahoma City Thunder nad Los Angeles Clippers 104:103. Jego łączny dorobek to 18 punktów. Skuteczniejszy był tylko Lu Dort - 29.

W ekipie Clippers najlepiej spisał się Luke Kennard - 27 pkt.

Z kolei Pistons doznali 14. porażki z rzędu. W sobotę ulegli Houston Rockets 107:116. Najwięcej punktów dla "Rakiet" zdobył Christian Wood - 21 i osiem zbiórek. W przeszłości występował w drużynie z Detroit.

- Od początku słabo graliśmy w defensywnie, tracąc już w pierwszej kwarcie 38 punktów. Przeciwnicy atakowali, a my nie robiliśmy nic, by ich powstrzymać - przyznał trener Pistons Dwane Casey.

W sobotę jego podopieczni prezentowali się przeciętnie, m.in. nie trafili 26 z 36 rzutów za trzy.

2. Denver Nuggets 15 14 .517
3. Minnesota Timberwolves 14 15 .483