KSW 65: Soldić znokautował Khalidova. Zobacz komplet wyników gali w Gliwicach

2021-12-19, 00:30

W sobotę o 19 rozpocznie się gala KSW 65. Zaplanowano 10 pojedynków, w tym dwa mistrzowskie. Na relację LIVE zapraszamy do polskieradio24.pl.Foto: screen/ Twitter - KSW

W walce wieczoru KSW 65 w Arenie Gliwice Roberto Soldić znokautował Mameda Khalidova i został nowym mistrzem wagi średniej. Wcześniej Salhadine Parnasse zakończył jednodniowe bezkrólewie w kategorii piórkowej. Prezentujemy komplet wyników gali.

W walce wieczoru gali KSW 65 Roberto Soldić brutalnie znokautował Mameda Khalidova. Starcie zakończyło się po 3 minutach i 40 sekundach drugiej rundy. Chorwat został podwójnym mistrzem KSW - do posiadanego pasa wagi półśredniej dołożył tytuł w kategorii średniej.

Wyniki walk gali KSW 65:

Walka wieczoru:

83,9 kg: Roberto Soldić pokonał Mameda Khalidova przez KO (3:40, druga runda) i został nowym mistrzem KSW w wadze średniej

Co-main event:

65,8 kg: Salahdine Parnasse pokonał Daniela Torresa jednogłośną decyzją sędziowską (50-45,49-46,48-47) i został nowym mistrzem KSW w wadze piórkowej

Pozostałe walki:

65,8 kg: Lom-Ali Eskiew pokonał Damiana Stasiaka jednogłośną decyzją sędziów (29-28,29-27,30-26)
70,3 kg: Roman Szymański pokonał Mateusza Legierskiego przez TKO (4:47, druga runda)
120,2 kg: Michał Kita pokonał Marka Samociuka przez TKO (3:22, pierwsza runda)
79,5 kg: Adam Niedźwiedź zremisował z Miroslavem Brozem (29-28,28-28,28-28)
93 kg: Damian Piwowarczyk pokonał Marca Doussisa przez poddanie (duszenie trójkątne nogami, 2:22, druga runda)
52,2 kg: Anita Bekus pokonała Magdalenę Sormovą jednogłośną decyzją sędziów (29-28,29-28,29-28)
68 kg: Patryk Likus pokonał Piotra Olszynkę przez KO (4:59, druga runda)
61,2 kg: Shamad Erzanukaev pokonał Bartosza Rewerę jednogłośną decyzją sędziów (30-26,30-27,30-27)

W pierwszej walce Shamad Erzanukaev pokonał jednogłośną decyzją Bartosza Rewerę (30-26,30-27,30-27).

Co to był za nokaut! W drugiej walce wieczoru Patryk Likus pokonał Piotra Olszynkę przez uderzenie łokciem z obrotu w ostatniej sekundzie drugiej rundy.

W jedynym dzisiejszego wieczoru pojedynku kobiet Anita Bekus pokonała Magdalenę Sormovą jednogłośną decyzją sędziów (29-28,29-28,29-28). Polka po przegraniu pierwszej rundy wygrała dwie kolejne i zanotowała najcenniejsze zwycięstwo w karierze.

W czwartej walce KSW 65 Damian Piwowarczyk poddał duszeniem trójkątnym nogami Marca Doussisa. Starcie zakończyło się po po 2 minutach i 22 sekundach drugiej rundy.

Nietypowy przebieg miała piąta walka gliwickiej gali. W dwóch pierwszych rundach Adam Niedźwiedź zdominował w parterze Miroslava Broza. W trzeciej odsłonie Polak przechodził jednak wyraźny kryzys kondycyjny i niemal w całości spędził ją leżąc na macie. Sędziowie ostatecznie orzekli większościowy remis (29-28,28-28,28-28).

W starciu najcięższych uczestników KSW 65 weteran polskiej sceny MMA Michał Kita pokonał przez techniczny nokaut młodszego o 16 lat Marka Samociuka. Walka trwała 3 minuty i 22 sekundy.

W siódmej walce KSW 65 były pretendent do pasów mistrzowskich kategorii lekkiej i piórkowej Roman Szymański wygrał przez techniczny nokaut z niepokonanym dotychczas Mateuszem Legierskim. Sędzia przerwał pojedynek po 4 minutach i 47 sekundach drugiej rundy.

W ostatniej walce gali KSW 65, w której stawce nie znalazł się pas mistrzowski nowy nabytek federacji Lom-Ali Eskiew pokonał jednogłośną decyzją sędziów (29-28,29-27,30-26) byłego zawodnika UFC - Damiana Stasiaka. To był pokaz MMA na najwyższym poziomie, póki co murowany kandydat do bonusu za walkę wieczoru!

Bezkrólewie w wadze piórkowej trwało tylko jeden dzień! Sędziowie byli jednomyślni i po 25 minutach walki orzekli zwycięstwo Salhadine Parnasse (50-45,49-46,48-47). Francuz odzyskał mistrzowski pas i zrewanżował się Danielowi Torresowi za porażkę ze stycznia 2021 roku.

W walce wieczoru gali KSW 65 Roberto Soldic brutalnie znokautował Mameda Khalidova. Starcie zakończyło się po 3 minutach i 40 sekundach drugiej rundy. Chorwat został podwójnym mistrzem KSW - do posiadanego pasa wagi półśredniej dołożył tytuł w kategorii średniej.