Liga Mistrzów: Real Madryt pokonał Inter Mediolan, Liverpool pozbawił Milan nadziei

2021-12-07, 22:57

Real Madryt pokonał Inter Mediolan, co oznacza zwycięstwo w grupie D. Foto: Juan Carlos Hidalgo/EFE/Forum

Real Madryt pewnie pokonał Inter Mediolan 2:0 w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na San Siro grający o wszystko AC Milan uległ Liverpoolowi 1:2, co wykorzystało Atletico Madyt, zwyciężając z FC Porto 3:1.

Liverpool z rekordem

Początek spotkania na San Siro przebiegł w dość spokojnym tempie, choć to "The Reds" częściej pojawiali się pod bramką Mike'a Maignana. Ostatecznie to jednak gospodarze wyszli na prowadzenie. W 29. minucie po rzucie rożnym jeden z zawodników gospodarzy oddał strzał głową, a Alisson sparował piłkę wprost pod nogi Fikayo Tomoriego, który mocnym strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

W 36. minucie do wyrównania doprowadził Mohamed Salah. Na bramkę uderzał Alex Oxlade-Chamberlain, Maignan odbił piłkę, do której doszedł Egipcjanin i uderzył nad francuskim golkiperem.

Druga połowa znacznie lepiej rozpoczęła się dla podopiecznych Jurgena Kloppa. Tomori stracił futbolówkę na rzecz Sadio Mane. Senegalczyk oddał strzał, który Maignan sparował przed siebie, a w tej sytuacji dobrze ustawiony był Divock Origi, który efektownym strzałem głową wyprowadził Liverpool na prowadzenie.

"The Reds" utrzymali je do ostatniego gwizdka, wygrywając wszystkie sześć meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów, czego nie dokonała jeszcze żadna angielska drużyna.

Jednostronnie w Amsterdamie i Dortmundzie

W Amsterdamie doszło do jednostronnego pojedynku Ajaxu ze Sportingiem Lizbona. Gospodarze pewnie zwyciężyli 4:2. Zwycięstwo oznacza, że mistrz Holandii wygrał każde z sześciu meczów rozegranych w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Grała także podrażniona porażką ze Sportingiem Borussia Dortmund, która rozgromiła Besiktas. Na listę strzelców wpisał się Malen, dwukrotnie Reus, a także Haaland, który zdobył bramkę już pięć minut po wejściu na murawę. Nieco później Norweg znalazł drogę do siatki po raz drugi. Zwycięstwo z pewnością cieszy, jednak nie zagwarantuje BVB awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, które zobaczymy wiosną w 1/16 finału Ligi Europy.

Było o co grać

Bardzo istotnym w kontekście grupy B był mecz FC Porto z Atletico Madryt. Ostatecznie podopieczni Diego Simeone wywieźli z Portugalii cenny komplet punktów, wywalczony dzięki bramkom Antoine Griezmanna, Angela Correi i Rodrigo de Paula, więc to oni wystąpią w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W Madrycie Real podejmował drużynę Interu Mediolan. Stawka meczu była wysoka - pierwsze miejsce w grupie i rozstawienie w fazie pucharowej. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, jednak tylko "Królewscy" trafiali do siatki.

W 17. minucie Toni Kross oddał precyzyjny strzał z okolic 20. metra, który minął bezradnego Handanovicia. Na prawdziwą ozdobę spotkania kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu musieli jednak poczekać do 79. minuty. Wtedy kapitalnym uderzeniem popisał się Marco Asensio. Futbolówka wystrzelona z 16. metra odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Zwycięstwo oznacza, że to piłkarze Realu trafią w kolejnej fazie na jednego z wiceliderów grup.

Kijowie Szachtar zremisował z Sheriffem Tyraspol. Mołdawski zespół już wcześniej zagwarantował sobie udział w fazie pucharowej Ligi Europy.

O występach angielskich drużyn w meczach Ligi Mistrzów więcej w relacji Adama Dąbrowskiego z Londynu (IAR) 0:42
+

Francuskie media stwierdziły, że wtorkowy występ Leo Messiego w meczu, w którym Saint-Germain pokonało u siebie Club Brugge, był najlepszym spotkaniem Argentyńczyka od kiedy przybył do paryskiego klubu - relacja S. Foltzera (IAR) 0:54