Ekstraklasa: Wisła Kraków wyrwała remis Warcie. Ekipa z Poznania wciąż bez wygranej u siebie

2021-12-06, 20:01

Szymon Czyż w ataku na bramkę Wisły Kraków. Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Warta Poznań zremisowała z Wisłą Kraków 1:1 w przedostatnim meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Mimo że spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie, w końcówce było sporo emocji dzięki wyrównującej bramce Michala Frydrycha w jednej z ostatnich akcji widowiska.

Warta pragnęła dziś przerwać fatalną passę w meczach u siebie. Podopieczni trenera Dawida Szulczka pozostawali jedyną drużyną w Ekstraklasie bez zwycięstwa na własnym obiekcie. Z kolei Wiślacy legitymują się najwyższą liczbą porażek w 2021 roku.

Już w 24. sekundzie piłkę do bramki gości z Krakowa wpakował Kuzimski, ale jego trafienie nie zostało uznane z powodu spalonego. W kolejnych minutach żadna z drużyn nie była w stanie przejąć inicjatywy i stworzyć sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Grze obu zespołów brakowało płynności i elementu przyspieszenia.

Ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem, który potwierdził, że zarówno Warta, jak i Wisła mają spore problemy w ofensywie. Gospodarze strzelili tylko 10 goli w Ekstraklasie (najmniej w lidze), natomiast goście 16 (czwarty najgorszy wynik).

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. W 54. minucie na bramkę Kieszka uderzył Grzesik, ale jego strzał z ostrego kąta leciał wprost w golkipera Wisły i nie miał zbyt dużych szans na powodzenie.

Ostatecznie gospodarzom udało się trafić do siatki rywali. W 66. minucie nieatakowany przed polem karnym Ivanov próbował strzelać, wyszło mu jednak idealne podanie do Zrelaka, który opanował piłkę i w drugim kontakcie dał prowadzenie Warcie.

Wisła miała szansę na wyrównanie w 77. minucie, kiedy w pole karne gospodarzy dośrodkował El Mahdioui, ale z piłką minęli się Brown-Forbes i Hanousek. W końcówce "Biała Gwiazda" ostatecznie zdołała doprowadzić do wyrównania - w doliczonym czasie gry z lewego skrzydła zacentrował Hugi, a jego podanie celną główką wykończył Frydrych. Czeski obrońca zapisał na swoim koncie 4. trafienie w tym sezonie.

Dzięki remisowi Warta wyprzedziła Górnika Łęczna i awansowała na 17. miejsce w tabeli. Wisła zajmuje 13. lokatę.

Warta Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Adam Zrelak (66), 1:1 Michal Frydrych (90+3-głową).

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 1 088.